Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości

Gmina Dąbrowa Białostocka „Samorządowym Liderem Edukacji”

28.11.2013

27 listopada 2013 r. w Collegium Novum w Uniwersytecie Jagiellońskim miała miejsce Gala finałowa III edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów RP „Samorządowy Lider Edukacji”. W tegorocznej edycji programu komisja certyfikacyjna zwróciła szczególną uwagę na skuteczność działań gmin i powiatów w zakresie pozyskiwania i wydatkowania środków zewnętrznych na rozwój edukacji, jakość, spójność i innowacyjność lokalnej strategii rozwoju szkolnictwa oraz sposoby pokonywania przez samorządy trudności w zakresie zarządzania siecią szkół w warunkach niżu demograficznego. Gmina Dąbrowa Białostocka, po raz trzeci, uzyskała Certyfikat zwykły „Samorządowy Lider Edukacji”. Jednocześnie za uzyskanie najwyższej liczby punktów w kategorii gmin do 20 tys. mieszkańców gminie został przyznany Certyfikat „PRIMUS”.

Gmina Dąbrowa Białostocka w czasopiśmie Fakty Magazyn Gospodarczy

28.11.2013Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Dąbrowie Białostockiej

26.11.2013

Trwają końcowe prace związane z przebudową i rozbudową dąbrowskiej oczyszczalni ścieków.Przebudowa drogi gminnej Sławno-Jałówka

26.11.2013

Trwają prace związane z przebudową drogi gruntowej na żwirową Sławno-Jałówka.
Informacja Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia

22.11.2013

Szanowni Państwo,
Zachęcamy do założenia osobistego profilu w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta NFZ. Mobilny punkt ZIP będzie działał w budynku Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej 28 listopada (czwartek), w godzinach od 9.30 do 15.00.
Uwaga: konieczne jest okazanie dowodu osobistego!

Co to jest ZIP?
Zintegrowany Informator Pacjenta to działający od początku lipca system internetowy, w którym zarejestrowani użytkownicy znajdą dane o swoim leczeniu w ramach NFZ i jego finansowaniu od 2008 r.

Pacjent korzystający z ZIP dowie się:
- czy jest ubezpieczony (czy system eWUŚ potwierdza prawo do świadczeń)
- gdzie się leczył i ile zapłacił za to NFZ od 2008 r.
- gdzie i kiedy wykupił refundowaną receptę i ile NFZ dopłacił do leku
- gdzie złożył deklarację do lekarza POZ
- kiedy otrzymał refundowane przedmioty ortopedyczne
- gdzie się leczyć bezpłatnie (lokalizacja i godziny pracy poradni)

Jak uzyskać dostęp do ZIP?
Żeby skorzystać ze wszystkich danych zawartych w Informatorze, w tym z informacji na temat historii leczenia, należy założyć indywidualne konto pacjenta. Aby ułatwić osobom pracującym dostęp do systemu, NFZ organizuje stanowiska mobilne, które odwiedzą duże zakłady pracy. Pracownik Funduszu w ciągu 2-3 minut przygotuje wszystkie niezbędne dokumenty i wręczy kopertę z unikalnymi danymi niezbędnymi do logowania w systemie.

Czy ZIP jest bezpieczny?
Tak. Informacje udostępniane w Informatorze podlegają szczególnej ochronie. Dlatego po login i hasło trzeba zgłosić się osobiście. System opiera się na bezpiecznych połączeniach internetowych, wymaga też każdorazowo hasła dostępu. Konto jest więc chronione podobnie jak bankowe konta internetowe. Ważne! Nigdy nie udostępniaj swoich danych służących do logowania w ZIP!

Serdecznie zachęcamy również do odwiedzenia serwisu zip.nfz.gov.plAfrykański pomór świń

15.11.2013


Nowe ogłoszenie

14.11.2013

Do BIPu zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Ogłoszenie o zamówieniu - Zaopatrzenie obiektów gminnych w lekki olej opałowy na lata 2014 i 2015.


Konsultacje Programu Współpracy Gminy Dąbrowa Białostocka z Organizacjami Pozarządowymi na 2014 r.

14.11.2013

Zapraszamy wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do wzięcia udziału w konsultacjach projektu uchwały Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej w sprawie uchwalenia programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2014.
Treść projektu programu i formularz do zgłaszania uwag zamieszczone są poniżej w wersji elektronicznej oraz są dostępne bezpośrednio w siedzibie Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej, ul. Solidarności 1 u Koordynatora ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, I piętro, pokój nr 17.
Uwagi do projektu programu współpracy można zgłaszać:
wypełniając formularz i dostarczając go w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 listopada 2013 roku: na adres poczty elektronicznej dabrowab@beep.pl lub w siedzibie Urzędu, I piętro, pok. 17.

Zobacz:
-Projekt programu
-Formularz


Narodowe Święto Niepodległości i rocznica nadania praw targowych

12.11.2013

11 listopada 2013 r. w Dąbrowie Białostockiej miały miejsce uroczyste obchodny 95. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzień wcześniej w cerkwi w Dąbrowie Białostockiej i Jacznie odprawiono nabożeństwa za Ojczyznę. Natomiast 11 listopada nabożeństwa za Ojczyznę miały miejsce w kościołach w Dąbrowie Białostockiej, Różanymstoku oraz Zwierzyńcu Wielkim. O godzinie 12:00 delegacje urzędów, instytucji, szkół, jednostek, organizacji złożyły kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. O godzinie 13:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej odbył się Koncert Galowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz z okazji 300 lat nadania praw targowych Dąbrowie Białostockiej. Zebrani mieszkańcy mogli usłyszeć pieśni patriotyczne, biesiadne i rozrywkowe w wykonaniu zespołu wokalnego „AD REM”. Gościem uroczystości był wicemarszałek województwa podlaskiego Mieczysław Baszko.Nowa publikacja o gminach biebrzańskich

06.11.2013

Staraniem Lokalnej Grupy Działania „Fundacja Biebrzańska” została wydana publikacja pt.: Z biegiem Biebrzy. Przewodnik historyczno-etnograficzny. Redaktorami publikacji są znani podlascy etnografowie i historycy Artur Gaweł i Grzegorz Ryżewski (pochodzi ze Zwierzyńca Wielkiego). Książka jest dostępna w bibliotekach publicznych. Traktuje w sposób przystępny ziemie leżące wzdłuż Biebrzy w ich wymiarze historycznym i etnograficznym. Autorką okładki jest pani Wiktoria Tołłoczko-Tur, wielokrotna uczestniczka plenerów malarskich w Różanymstoku.

Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.