Najnowsze wiadomościNowe ogłoszenie

23.01.2020

Do BIP-u zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Informacja o wynikach naboru na stanowisko Referenta w Referacie Finansowym.Życzenia z okazji dnia Babci i Dziadka

21.01.2020
Spotkanie z sołtysami

21.01.2020

21 stycznia 2020 r. na sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej odbyło się spotkanie z sołtysami z terenu Gminy Dąbrowa Białostocka. Spotkanie w formie śniadania zorganizował Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Artur Gajlewicz. Uczestniczyli w nim pracownicy urzędu: Skarbnik Joanna Ryszkiewicz, Sekretarz Gminy Leszek Kiejko, Kierownik Referatu BRG Marian Lichanów, Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Wojteczko, radni: Mateusz Adaszczyk i Łukasz Owsiejko oraz przedstawiciele Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej asp. Arkadiusz Kondracki i sierż. Piotr Gałażyn, którzy poruszyli temat ostatnich kradzieży, jakie miały miejsce na terenie Gminy i metod zabezpieczania się przed nimi. Na spotkaniu poruszono sprawy związane z realizacją zadań z funduszu sołeckiego, pobieraniem podatku rolnego za pośrednictwem czytników elektronicznych. Podjęty został temat przeznaczenia części funduszu sołeckiego sołectw w 2020 r. na dofinansowanie zakupu wozu bojowego dla OSP Reszkowce. Na zakończenie sołtysi zadawali pytania dotyczące funkcjonowania sołectwa i problemów, jakie są z tym związane. Odpowiedzi udzielał Burmistrz Dąbrowy Białostockiej oraz pracownicy urzędu.
Nowe ogłoszenie

21.01.2020

Do BIP-u zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Informacja o wyniku postępowania - obsługa geodezyjna Gminy Dąbrowa Białostocka.


XIV sesja Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej

17.01.2020

17 stycznia 2020 r. Radni Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej zebrali się na XIV sesji. Rada podjęła uchwały mi.n. w sprawie zmian w budżecie gminy, dofinansowania dla Powiatu Sokólskiego na zadania bieżące, udzielenia bonifikaty przy sprzedaży budynku mieszkalnego, ustalono sieć szkół oraz stawki opłaty za zajęcie pasa drogowego. Przyjęto również sprawozdanie ze średnich wynagrodzeń nauczycieli oraz sprawozdanie Burmistrza z prac organu wykonawczego za IV kwartał 2019 roku.
Transmisja XIV sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej

17.01.2020

Transmisja z XIV sesji Rady Miejskiej dostępna jest pod linkiem: https://youtu.be/jqYN6O9ahWoNowe ogłoszenie

14.01.2020

Do BIP-u zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Ogłoszenie o przetargu pisemnym na sprzedaż drzew „na pniu” – Brzozowo.


Informacja o zwołaniu XIV sesji Rady Miejskiej

14.01.2020

- Informacja o zwołaniu XIV Sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej.


Nowe ogłoszenie

13.01.2020

Do BIP-u zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Ogłoszenie Burmistrza Dąbrowy Białostockiej o przetargu pisemnym na sprzedaż drzew "na pniu".


Nowe ogłoszenie

10.01.2020

Do BIP-u zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Konkurs ofert na wykonanie zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie Gminy Dąbrowa Białostocka.


Zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego do udziału w Plebiscycie Podlaska Marka

10.01.2020

2 stycznia br. rozpoczęła się kolejna edycja Podlaskiej Marki, jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie województwa podlaskiego. Mimo upływu czasu inicjatywa Marszałka Województwa cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem producentów i konsumentów. Kolejne edycje przedsięwzięcia niezmiennie przekonują, że województwo podlaskie i jego mieszkańcy dysponują ogromnym potencjałem, który często wymaga jedynie impulsu, aby zaistnieć w świadomości odbiorców z kraju i zagranicy.

W tym roku unowocześniając formułę konkursu zostały wprowadzone nowe kategorie: Biznes oraz Projekt 4.0. Podobnie, jak w roku ubiegłym kandydatury do nagrody mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy województwa, bez względu na to, czy są ich producentami, czy tylko użytkownikami. Każda osoba może zaproponować aż dziewięć różnych propozycji, po jednej w kategoriach:
1) Produkt Spożywczy,
2) Produkt Użytkowy,
3) Inwestycja,
4) Odkrycie,
5) Wydarzenie,
6) Kultura,
7) Społeczeństwo,
8) Biznes (nowość),
9) Projekt 4.0 (nowość).

Warunkiem zakwalifikowania produktu do udziału w Podlaskiej Marce jest przesłanie zgłoszenia najpóźniej do 22 stycznia br. Można to zrobić poprzez dedykowany formularz internetowy zamieszczony na stronie: https://podlaskamarka.pl/. Udział w przedsięwzięciu jest całkowicie bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi kosztami. Wygrać można natomiast wiele. Poza gratyfikacją finansową, laureaci mogą liczyć na promocję w mediach regionalnych i ogólnopolskich oraz podczas krajowych i zagranicznych akcji promocyjnych województwa podlaskiego.

Szczegółowe informacje odnośnie Podlaskiej Marki, jej przebiegu i zasad znajdują się na stronie: https://podlaskamarka.pl/.


Kalendarz imprez PODR w Szepietowie na 2020 r.

10.01.2020

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na tegoroczne Targi, które jak co roku odbywają się na terenach wystawowych Agroarena PODR Szepietowo
Kalendarz imprez rozpoczynamy Wiosennymi Targami Ogrodniczymi, które przyciągają co roku wielu pasjonatów ogrodnictwa oraz pszczelarstwa. Będą również wystawcy z branży budowlanej. Planujący budowę lub remont budynków gospodarczych będą mogli zapoznać się z ich ofertą.
W czerwcu odbędzie się Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Są to największe Targi rolnicze w północno-wschodniej Polsce na które przyjeżdża duża liczba wystawców krajowych i zagranicznych. Na Wystawie Zwierząt będziemy podziwiać najpiękniejsze okazy bydła ras mlecznych i mięsnych, koni, owiec, kóz, królików oraz wiele innych rzadziej spotykanych zwierząt.
Podlaski Dzień Kukurydzy to kolejna impreza z naszego kalendarza. Na tych Targach różne firmy nasienne prezentują swoje odmiany kukurydzy. Organizowane są też pokazy pracy maszyn przy cięciu kukurydzy na kiszonkę.
Targi Ogrodnicze ”Jesień w sadzie i ogrodzie”, Targi Leśne zamykają nasz kalendarz imprez na 2020 rok. Październik to doskonały czas na zakup sadzonek drzew owocowych, ozdobnych krzewów, cebul kwiatowych jak i nasion. Tradycyjnie będą również wystawcy oferujący regionalne przysmaki, miody z własnych pasiek i rękodzieła. Zapraszamy do Szepietowa.

72. Wszechnica Biebrzańska pt. „Klimat dla ptaków”

10.01.2020
Informacja Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej

10.01.2020

Zgodnie z opracowanym „Planem działania priorytetowego” dla rejonu numer XI (miasto Dąbrowa Białostocka) na okres od 01.01.2020 r. do 30.06.2020 r., dzielnicowy rejonu służbowego numer XI jako priorytet realizuje likwidację zagrożeń występujących na terenie stadionu miejskiego przy ulicy Gen. Sulika w Dąbrowie Białostockiej w godzinach wieczorowo – nocnych (godz. 16 – 2) gdzie to dochodzi do spożywania alkoholu oraz zaśmiecania danego miejsca.
Podejmowane przez dzielnicowego działanie wskazane w wymienionym „Planie” będzie miało na celu zminimalizowanie zagrożeń.

Zastępca Komendanta
Komisariatu Policji
w Dąbrowie Białostockiej
kom. Adam Gawrylik


Konferencja „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”

09.01.2020

9 stycznia 2020 roku w Kolnie w województwie podlaskim rozpoczął się trzeci cykl zainicjowanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę konferencji poświęconych polskiej wsi. Koordynatorem projektu, w którym bierze udział trzynaście ministerstw oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa jest szefowa Kancelarii Prezydenta RP minister Halina Szymańska.
„Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” to cykl konferencji prezentujących działania państwa dla rozwoju polskiej wsi. Podczas spotkań poszczególne ministerstwa prezentują swoją ofertę dla obszarów wiejskich i ich mieszkańców. Jest to także okazja do wspólnej dyskusji z samorządowcami na temat lepszego rozwoju wsi.
W konferencji wziął udział również Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Artur Gajlewicz wraz z innymi samorządowcami i urzędnikami z woj. podlaskiego.


Nowe ogłoszenie

09.01.2020

Do BIP-u zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Ogłoszenie o naborze na stanowisko pracy - Referent w Referacie Finansowym.
Orszak Trzech Króli w Dąbrowie Białostockiej

07.01.2020

6 stycznia 2020 roku po raz trzeci ulicami naszego miasta przemaszerował Orszak Trzech Króli.
Uroczystość rozpoczęła się w Kościele pw. św. Stanisława B.M., skąd liczna grupa mieszkańców naszego miasta i gminy wyruszyła, by przemierzać ulice miasta na pamiątkę drogi Mędrców do Bożego Dziecięcia. Po drodze zatrzymywano się w miejscach związanych mniej lub bardziej z drogą królów do Pana. Orszak zawitał więc na dwór Heroda, zobaczył walkę dobra ze złem i przeszedł przez bramę Nieba. Na koniec wszyscy uczestnicy na czele z Trzema Królami złożyli pokłon Nowonarodzonemu.
W tegorocznym Orszaku wzięły udział szkoły podstawowe w Zwierzyńcu Wielkim, Nierośnie oraz Dąbrowie Białostockiej przygotowując poszczególne scenki. W role królów wcielili się: Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Artur Gajlewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Wojteczko oraz Przewodniczący Rady Seniorów Stanisław Danilewicz, a liczne role w poszczególnych Orszakach pełnili mieszkańcy gminy.
Na uczestników przemarszu czekały pamiątkowe korony, śpiewniki oraz niespodzianki.
Na zakończenie Orszaku wszystkim zebranym i zaangażowanym w przedsięwzięcie podziękował Burmistrz Artur Gajlewicz, jednocześnie zapraszając na koncert kolęd przygotowany przez dzieci z koła muzycznego M-GOK i zespół Solatium oraz na ognisko, przy którym można było upiec kiełbaskę.

[Źródło: M-GOK w Dąbrowie Białostockiej, https://isokolka.eu]


Życzenia Świąteczne Wyznawcom Prawosławia

03.01.2020
Nowe ogłoszenie

03.01.2020

Do BIP-u zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Zaproszenie do złożenia oferty cenowej dot. Obsługa geodezyjna Gminy Dąbrowa Białostocka w 2020 r.Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze w MOPS w Dąbrowie Białostockiej

03.01.2020
Informacja

03.01.2020


Informacja
w sprawie zmian w gminnym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi


Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej informuje, że Rada Miejska na swojej sesji w dniu 28 listopada 2019 roku podjęła uchwały dotyczące gospodarowania odpadami komunalnymi:

1. Uchwała Nr XII/82/19 w sprawie ustalenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości (pełny tekst Uchwały dostępny tutaj).

Podjęcie tej uchwały skutkuje dla właściciela nieruchomości zamieszkałej obowiązkiem złożenia nowej deklaracji według wzoru zgodnego z Uchwałą Rady Miejskiej. Nową deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Białostockiej ul. Solidarności 1, listownie lub za pośrednictwem komunikacji elektronicznej.

Druk deklaracji do pobrania:
Deklaracja - wersja edytowalna
Deklaracja - wersja PDF

lub w siedzibie Urzędu pokój nr 10.

Termin złożenia nowych deklaracji określa się na dzień 31 stycznia 2020 roku.

2. Uchwała XII/80/19 w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty (pełny tekst Uchwały dostępny tutaj).

Zgodnie z zapisami cytowanej Uchwały od dnia 01 stycznia 2020 roku obowiązywały będą dwie stawki opłaty:

- 17,00 zł od jednego mieszkańca miesięcznie dla nieruchomości zamieszkałych do 5-ciu osób włącznie. W przypadku gdy właściciel nieruchomości zadeklaruje posiadanie kompostownika przydomowego i chęć kompostowania w nim bioodpadów może obniżyć należną opłatę o 1,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca. Bioodpady w tym przypadku nie będą odbierane.

- 94,00 zł miesięcznie - stawka ryczałtowa dla nieruchomości zamieszkałych przez 6-ciu i więcej mieszkańców. W przypadku gdy właściciel nieruchomości zadeklaruje posiadanie kompostownika przydomowego i chęć kompostowania w nim bioodpadów może obniżyć należną opłatę o 6,00 zł miesięcznie od gospodarstwa domowego. Bioodpady w tym przypadku nie będą odbierane.

W tym miejscu wspomnieć należy, że segregacja odpadów jest naszym ustawowym obowiązkiem i ma na celu ograniczenie strumienia odpadów zmieszanych, które to odpady stanowią w głównej mierze o kosztach zagospodarowania odpadów w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Pamiętajmy, że prawidłowa segregacja i rzetelne podejście mieszkańców do jej potrzeby będzie miało zdecydowany wpływ na ograniczenie ciągle rosnących kosztów zagospodarowania powstających w naszych gospodarstwach odpadów. Zmienione przepisy nie dają właścicielom nieruchomości możliwości złożenia a Urzędowi przyjęcia deklaracji na niesegregowane (zmieszane) odpady. W przypadku, gdy firma odbierająca odpady stwierdzi, że właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny przyjmuje je jako odpady zmieszane i po sporządzeniu stosownej dokumentacji zawiadamia o tym fakcie Urząd Miejski. Urząd w drodze postępowania wydaję decyzję określającą wysokość zobowiązania z tytułu należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi stosując stawki jak niżej:

- 42,00 zł od jednego mieszkańca miesięcznie dla nieruchomości zamieszkałych do 5-ciu osób włącznie.

- 236,00 zł miesięcznie - stawka ryczałtowa dla nieruchomości zamieszkałych przez 6-ciu i więcej mieszkańców.


Orszak Trzech Króli

02.01.2020
Podziękowania MOPS

31.12.2019


Starsze wiadomości: Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99