Najnowsze wiadomości

Informacja w sprawie odbioru azbestu

16.12.2013

Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej informuje, że w roku 2014 planuje pozyskanie środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku na zdjęcie i utylizację azbestu z dachów domostw i budynków gospodarczych. Osoby, które chcą bezpłatnie zdjąć ze swoich dachów pokrycie azbestowe mogą zgłosić się do Urzędu do 2 stycznia 2014 r. pok. nr 1 (parter) celem zapisania się na listę przystępujących do programu zdejmowania azbestu z dachów. Możliwy jest również odbiór azbestu, który został zdjęty w z dachów latach minionych.


Zaproszenie

16.12.2013

Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej zaprasza mieszkańców Gminy Dąbrowa Białostocka na uroczystości:
a) 24.12 10:00 – odbiór świetlicy wiejskiej, po remoncie i rozbudowie, w Kamiennej Starej
b) 29.12 12:00 – XXXII Sesja Rady Miejskiej. Program tutaj


Wsparcie dla lokalnych producentów żywności

12.12.2013

11 grudnia 2013 r. w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Białostockiej odbyło się spotkanie informacyjne na temat realizacji unijnego projektu TRADEIT. Projekt będzie realizowany w 8 krajach Unii Europejskiej, w tym w Polsce, m.in. w województwie podlaskim, w latach 2014-2017. Celem projektu jest wszechstronna pomoc małym wytwórcom tradycyjnej żywności mleczarskiej, mięsnej i piekarniczej.Wyróżnienia dla dąbrowskiego stowarzyszenia

10.12.2013

9 grudnia 2013 r. w Białymstoku odbyło się podsumowanie „Wojewódzkiej Olimpiady Aktywności Wiejskiej” organizowanej przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Podlaskiego. Sukcesem zakończył się udział w olimpiadzie Stowarzyszenia „Placówka” z Bagien, które w swojej kategorii zajęło I miejsce i uzyskało nagrodę w wysokości 6000 zł. Nagrodę wręczał były premier Waldemar Pawlak, a odbierali ją przedstawiciele Stowarzyszenia Andrzej Masłowski i Mieczysław Sawośko.

Program wsperający powrót osób bezdomnych do społeczności - składanie opinii dotyczących celów regionalnych

06.12.2013


ZZO Koszarówka oddany do użytku

05.12.2013

4 grudnia 2013 r. miało miejsce oddanie do użytku Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Koszarówce (gm. Grajewo). Zakład zbiera odpady z terenu 19 gmin (w tym z Dąbrowy Białostockiej) należących do Związku Komunalnego Biebrza (więcej tutaj).


Nowe ogłoszenie

04.12.2013

Do BIPu zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Zawiadomienie o wyborze najkorzystnejszej oferty - Dostawa oleju opałowego.


III Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej

03.12.2013


POMOC PSYCHOLOGICZNA W PUNKCIE POMOCY RODZINIE — PUNKCIE INTERWENCJI KRYZYSOWEJ Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej

29.11.2013

Realizując „Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie” uruchomiono Punkt Pomocy Rodzinie – Punkt Interwencji Kryzysowej działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej, w którym osoby i rodziny z terenu miasta i gminy Dąbrowa Białostocka znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, przeżywające kryzys mogą uzyskać bezpłatną, profesjonalną pomoc psychologiczną .
Porady psychologa udzielone są w poniedziałki i środy w godzinach od 1600 do 1800 (umawianie wizyt pod nr telefonu 882 129 053.
Punkt Pomocy Rodzinie - Punkt Interwencji Kryzysowej znajduje się w Dąbrowie Białostockiej, przy ul. Tysiąclecia PP 24, wejście za budynkiem internatu Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej.Gmina Dąbrowa Białostocka „Samorządowym Liderem Edukacji”

28.11.2013

27 listopada 2013 r. w Collegium Novum w Uniwersytecie Jagiellońskim miała miejsce Gala finałowa III edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów RP „Samorządowy Lider Edukacji”. W tegorocznej edycji programu komisja certyfikacyjna zwróciła szczególną uwagę na skuteczność działań gmin i powiatów w zakresie pozyskiwania i wydatkowania środków zewnętrznych na rozwój edukacji, jakość, spójność i innowacyjność lokalnej strategii rozwoju szkolnictwa oraz sposoby pokonywania przez samorządy trudności w zakresie zarządzania siecią szkół w warunkach niżu demograficznego. Gmina Dąbrowa Białostocka, po raz trzeci, uzyskała Certyfikat zwykły „Samorządowy Lider Edukacji”. Jednocześnie za uzyskanie najwyższej liczby punktów w kategorii gmin do 20 tys. mieszkańców gminie został przyznany Certyfikat „PRIMUS”.

Gmina Dąbrowa Białostocka w czasopiśmie Fakty Magazyn Gospodarczy

28.11.2013Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Dąbrowie Białostockiej

26.11.2013

Trwają końcowe prace związane z przebudową i rozbudową dąbrowskiej oczyszczalni ścieków.Przebudowa drogi gminnej Sławno-Jałówka

26.11.2013

Trwają prace związane z przebudową drogi gruntowej na żwirową Sławno-Jałówka.
Informacja Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia

22.11.2013

Szanowni Państwo,
Zachęcamy do założenia osobistego profilu w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta NFZ. Mobilny punkt ZIP będzie działał w budynku Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej 28 listopada (czwartek), w godzinach od 9.30 do 15.00.
Uwaga: konieczne jest okazanie dowodu osobistego!

Co to jest ZIP?
Zintegrowany Informator Pacjenta to działający od początku lipca system internetowy, w którym zarejestrowani użytkownicy znajdą dane o swoim leczeniu w ramach NFZ i jego finansowaniu od 2008 r.

Pacjent korzystający z ZIP dowie się:
- czy jest ubezpieczony (czy system eWUŚ potwierdza prawo do świadczeń)
- gdzie się leczył i ile zapłacił za to NFZ od 2008 r.
- gdzie i kiedy wykupił refundowaną receptę i ile NFZ dopłacił do leku
- gdzie złożył deklarację do lekarza POZ
- kiedy otrzymał refundowane przedmioty ortopedyczne
- gdzie się leczyć bezpłatnie (lokalizacja i godziny pracy poradni)

Jak uzyskać dostęp do ZIP?
Żeby skorzystać ze wszystkich danych zawartych w Informatorze, w tym z informacji na temat historii leczenia, należy założyć indywidualne konto pacjenta. Aby ułatwić osobom pracującym dostęp do systemu, NFZ organizuje stanowiska mobilne, które odwiedzą duże zakłady pracy. Pracownik Funduszu w ciągu 2-3 minut przygotuje wszystkie niezbędne dokumenty i wręczy kopertę z unikalnymi danymi niezbędnymi do logowania w systemie.

Czy ZIP jest bezpieczny?
Tak. Informacje udostępniane w Informatorze podlegają szczególnej ochronie. Dlatego po login i hasło trzeba zgłosić się osobiście. System opiera się na bezpiecznych połączeniach internetowych, wymaga też każdorazowo hasła dostępu. Konto jest więc chronione podobnie jak bankowe konta internetowe. Ważne! Nigdy nie udostępniaj swoich danych służących do logowania w ZIP!

Serdecznie zachęcamy również do odwiedzenia serwisu zip.nfz.gov.plAfrykański pomór świń

15.11.2013


Nowe ogłoszenie

14.11.2013

Do BIPu zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Ogłoszenie o zamówieniu - Zaopatrzenie obiektów gminnych w lekki olej opałowy na lata 2014 i 2015.


Konsultacje Programu Współpracy Gminy Dąbrowa Białostocka z Organizacjami Pozarządowymi na 2014 r.

14.11.2013

Zapraszamy wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do wzięcia udziału w konsultacjach projektu uchwały Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej w sprawie uchwalenia programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2014.
Treść projektu programu i formularz do zgłaszania uwag zamieszczone są poniżej w wersji elektronicznej oraz są dostępne bezpośrednio w siedzibie Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej, ul. Solidarności 1 u Koordynatora ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, I piętro, pokój nr 17.
Uwagi do projektu programu współpracy można zgłaszać:
wypełniając formularz i dostarczając go w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 listopada 2013 roku: na adres poczty elektronicznej dabrowab@beep.pl lub w siedzibie Urzędu, I piętro, pok. 17.

Zobacz:
-Projekt programu
-Formularz


Narodowe Święto Niepodległości i rocznica nadania praw targowych

12.11.2013

11 listopada 2013 r. w Dąbrowie Białostockiej miały miejsce uroczyste obchodny 95. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzień wcześniej w cerkwi w Dąbrowie Białostockiej i Jacznie odprawiono nabożeństwa za Ojczyznę. Natomiast 11 listopada nabożeństwa za Ojczyznę miały miejsce w kościołach w Dąbrowie Białostockiej, Różanymstoku oraz Zwierzyńcu Wielkim. O godzinie 12:00 delegacje urzędów, instytucji, szkół, jednostek, organizacji złożyły kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. O godzinie 13:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej odbył się Koncert Galowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz z okazji 300 lat nadania praw targowych Dąbrowie Białostockiej. Zebrani mieszkańcy mogli usłyszeć pieśni patriotyczne, biesiadne i rozrywkowe w wykonaniu zespołu wokalnego „AD REM”. Gościem uroczystości był wicemarszałek województwa podlaskiego Mieczysław Baszko.Nowa publikacja o gminach biebrzańskich

06.11.2013

Staraniem Lokalnej Grupy Działania „Fundacja Biebrzańska” została wydana publikacja pt.: Z biegiem Biebrzy. Przewodnik historyczno-etnograficzny. Redaktorami publikacji są znani podlascy etnografowie i historycy Artur Gaweł i Grzegorz Ryżewski (pochodzi ze Zwierzyńca Wielkiego). Książka jest dostępna w bibliotekach publicznych. Traktuje w sposób przystępny ziemie leżące wzdłuż Biebrzy w ich wymiarze historycznym i etnograficznym. Autorką okładki jest pani Wiktoria Tołłoczko-Tur, wielokrotna uczestniczka plenerów malarskich w Różanymstoku.Nowe ogłoszenie

06.11.2013

Do BIPu zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Ogłoszenie o zamówieniu - Rozbudowa i przebudowa stacji uzdatniania wody w Dąbrowie Białostockiej.


Remont drogi wojewódzkiej Nr 670 na wysokości wsi Stock

31.10.2013

Trwa remont nawierzchni bitumicznej na drodze wojewódzkiej Nr 670 Osowiec - Suchowola - Nowy Dwór - Granica Państwa w km 54+195 - 55+183 i w km 55+355 - 55+830. Inwestorem jest Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, a wykonawcą P.U.H. KAMPOL Barbara Szymczyk ul. Małyszówka Kolonia 33, 16-200 Dąbrowa Białostocka.
Informacja Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia

30.10.2013

Szanowni Państwo,
Zachęcamy do założenia osobistego profilu w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta NFZ. Mobilny punkt ZIP będzie działał w budynku Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej 12 listopada (wtorek), w godzinach od 9.30 do 15.00.
Uwaga: konieczne jest okazanie dowodu osobistego!

Co to jest ZIP?
Zintegrowany Informator Pacjenta to działający od początku lipca system internetowy, w którym zarejestrowani użytkownicy znajdą dane o swoim leczeniu w ramach NFZ i jego finansowaniu od 2008 r.

Pacjent korzystający z ZIP dowie się:
- czy jest ubezpieczony (czy system eWUŚ potwierdza prawo do świadczeń)
- gdzie się leczył i ile zapłacił za to NFZ od 2008 r.
- gdzie i kiedy wykupił refundowaną receptę i ile NFZ dopłacił do leku
- gdzie złożył deklarację do lekarza POZ
- kiedy otrzymał refundowane przedmioty ortopedyczne
- gdzie się leczyć bezpłatnie (lokalizacja i godziny pracy poradni)

Jak uzyskać dostęp do ZIP?
Żeby skorzystać ze wszystkich danych zawartych w Informatorze, w tym z informacji na temat historii leczenia, należy założyć indywidualne konto pacjenta. Aby ułatwić osobom pracującym dostęp do systemu, NFZ organizuje stanowiska mobilne, które odwiedzą duże zakłady pracy. Pracownik Funduszu w ciągu 2-3 minut przygotuje wszystkie niezbędne dokumenty i wręczy kopertę z unikalnymi danymi niezbędnymi do logowania w systemie.

Czy ZIP jest bezpieczny?
Tak. Informacje udostępniane w Informatorze podlegają szczególnej ochronie. Dlatego po login i hasło trzeba zgłosić się osobiście. System opiera się na bezpiecznych połączeniach internetowych, wymaga też każdorazowo hasła dostępu. Konto jest więc chronione podobnie jak bankowe konta internetowe. Ważne! Nigdy nie udostępniaj swoich danych służących do logowania w ZIP!

Serdecznie zachęcamy również do odwiedzenia serwisu zip.nfz.gov.pl


Wycieczka po instalacjach śmieciowych

30.10.2013

29 października 2013 r. grupa radnych Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej wzięła udział w wycieczce po instalacjach zajmujących się przetwarzaniem odpadów z terenu działania Związku Komunalnego Biebrza, a zarządzanych przez BIOM Sp. z o.o. Na stacji przeładunkowej w Dąbrowie Białostockiej zapoznali się z systemem transportu odpadów zmieszanych od mieszkańca oraz z funkcjonowaniem urządzenia wysokiego zgniotu do przeładunku odpadów ze śmieciarki do kontenera. W Zakładzie Recyklingu w Dolistowie zobaczyli sposób zagospodarowania odpadów zbieranych selektywnie. Zapoznali się z taśmą sortowniczą, a także urządzeniem do prasowania wyselekcjonowanych odpadów. Z kolei w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Koszarówce k. Grajewa zwiedzili sortownię, kompostownię oraz składowisko balastu.


XXX Sesja Rady Miejskiej

30.10.2013

29 października 2013 r. radni Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej obradowali na XXX Sesji. Na początku zostały wręczone stypendia edukacyjne uczniom, którzy wyróżnili się w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, aktywności społecznej (wykaz tutaj). Następnie przedstawiciele Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku zaprezentowali działania na rzecz ochrony łąk nadbiebrzańskich celem zachowania tradycyjnych roślin i zwierząt. Omówili także zasady, które należy spełnić przy meliorowaniu tych łąk. W dalszej części obrad radni podjęli szereg uchwał, w tym uchwały określające wysokość podatków na rok 2014.Spotkanie z sołtysami

30.10.2013

29 października 2013 r. Burmistrz Dąbrowy Białostockiej spotkał się z sołtysami. Celem spotkania było omówienie sytuacji prawnej mienia wiejskiego znajdującego się w poszczególnych sołectwach jak również przekazanie informacji o zamiarze zbycia zbędnych działek. Na terenie gminy znajduje się 151 działek mienia wiejskiego o łącznej powierzchni 55,0019 ha. Działki te stanowią: grzebowiska, kopalnie, nieużytki, place postojowe, place szkolne, tereny zielone, wodopoje, żwirownie.

Nowe ogłoszenie

29.10.2013

Do BIPu zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży - Dąbrowa Białostocka.


Uhonorowano dąbrowską wiejską zabudowę drewnianą

28.10.2013

27 października 2013 r. w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu odbyło się podsumowanie IX edycji Konkursu na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim. Zgłoszonych zostało 36 obiektów z terenu województwa podlaskiego, w tym 5 z terenu gminy Dąbrowa Białostocka. Budynek mieszkalny pani Ireny Krawel z Wesołowa zajął III miejsce, a budynek mieszkalny i stodoła pana Michała Gałeckiego z Grabowa uzyskały wyróżnienie.


Starsze wiadomości: Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91