Najnowsze wiadomości

Dobre praktyki

27.07.2012


Dobre praktyki w agroturystyce

27.07.2012Nowy przystanek autobusowy w Jasionówce

25.07.2012

Trwają prace związane z budową nowego przystanku autobusowego na ul. Jasionówka.


Umowa na dofinansowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Dąbrowa Białostocka

24.07.2012


23 lipca 2012 r. w Białymstoku została podpisana umowa o dofinansowanie Projektu Rozbudowa infrastruktury wodno-ściekowej w aglomeracji Dąbrowa Białostocka; w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013, Osi Priorytetowej V. Rozwój infrastruktury ochrony środowiska, Działania 5.1 Rozwój regionalnej infrastruktury ochrony środowiska. W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego umowę podpisali Jarosław Zygmunt Dworzański – Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Walenty Korycki – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego. Natomiast w imieniu Gminy Dąbrowa Białostocka umowę podpisali Tadeusz Ciszkowski – Burmistrz Dąbrowy Białostockiej i Ewa Czarniecka – Skarbnik Gminy Dąbrowa Białostocka. Całkowita wartość projektu wynosi 13.043.628,55 PLN, z tego wydatki kwalifikowane wynoszą 12.996.408,78 PLN. Wysokość płatności z budżetu środków europejskich stanowi 10.000.000,00 PLN, pozostała kwota to wkład własny Gminy. Inwestycja składa się z dwóch etapów. Etap I obejmuje zadania wykonane w latach 2007-2010: budowa kanalizacji i wodociągu w ul. Przytorowej, budowa kanalizacji w ul. Jasionówka, budowa kanalizacji i wodociągu w ul. Wierzbowa i Świerkowa, budowa kanalizacji w ul. Tuwima. Etap II obejmuje zadania, które zostaną wykonane w latach 2012-2013: rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków, rozbudowa i przebudowa stacji uzdatniania wody, budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Małyszówka i Wojska Polskiego, budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Dworcowej i Armii Krajowej, budowa sieci wodociągowej w ul. Armii Krajowej, budowa kanalizacji w ul. Skłodowskiej (zaułek).


Bezpłatne szkolenia dla rolników

19.07.2012


IV Targi AgroEkoTurystyczne

19.07.2012

Dnia 15.07.2012r. w Augustowie odbyły się IV Targi AgroEkoTurystyczne. Organizatorem Targów był Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Burmistrz Augustowa i Augustowsko-Podlaskie Stowarzyszenie Eko-Rolników. Zgromadziło się tam około 120 wystawców z naszego regionu. Na stoiskach można było kupić wędliny, sery, miody, chleby, kosze z wikliny, wyroby z gliny i wiele innych ciekawych rzeczy. Dzięki uprzejmości Pana Burmistrza Tadeusza Ciszkowskiego i Dyrektora Domu Kultury Pana Macieja Sulika Dąbrowskie Stowarzyszenie Produktu Lokalnego gościło na Targach, reprezentując swoje stoisko i promując naszą gminę. Na Dąbrowskim stoisku można było kupić klinki dąbrowskie, sery żółte, chleb na zakwasie, przepiękne obrusy, serwety i firany robione ręcznie oraz zioła. Dostępne również były foldery i pocztówki z naszej gminy. Na Targach organizowane były konkursy na "Najatrakcyjniejsze stoisko", w którym Dąbrowskie Stowarzyszenie zdobyło zaszczytne wyróżnienie i na "Najatrakcyjniejszy produkt", w którym klinek dąbrowski przygotowany przez panią Halinę Raducha reprezentującą Stowarzyszenie został doceniony przez jury i również zdobył wyróżnienie. Można więc śmiało powiedzieć, że panie ze Stowarzyszenia zaprezentowały dąbrowską gminę z jak najlepszej strony. Usłyszało o niej wielu nowych turystów, którzy z chęcią odwiedzą nasz region.Złożenie prochów Bolesława Sulika

18.07.2012

17 lipca 2012 r. w Kamiennej Starej miała miejsce uroczystość złożenia do grobu prochów Bolesława Sulika, filmowca i krytyka filmowego, Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Uroczystość rozpoczęła się mszą żałobną za duszę śp. Bolesława, a następnie urna z jego prochami została złożona w grobie obok urn z prochami jego rodziców. W uroczystościach pogrzebowych obok najbliższej rodziny zmarłego wzięli udział: Jan Lityński – przedstawiciel Prezydenta RP, przedstawiciel Wojewody Podlaskiego, Barbara Bojaryn-Kazberuk Dyrektor Oddziału IPN w Białymstoku, przyjaciele z KRRiT, przyjaciele i znajomi, mieszkańcy Kamiennej Starej i Dąbrowy Białostockiej. Burmistrz Dąbrowy odczytał list od Prezydenta RP skierowany do rodziny i uczestników uroczystości pogrzebowych.

Aktywność wyznacznikiem lepszego jutra – aktywizacja społeczno – zawodowa rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu gminy Dąbrowa Białostocka

17.07.2012Mapa administracyjno-turystyczna Powiatu Sokólskiego

13.07.2012

Staraniem Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Sokółce, przy finansowym wsparciu gmin Powiatu Sokólskiego, została wydana mapa administracyjno-turystyczna Powiatu Sokólskiego. Na mapie zastały umieszczone informacje dotyczące tras rowerowych, szlaków turystycznych, zabytków i obiektów architektury, kwater agroturystycznych, pomników przyrody, wybranych imprez cyklicznych, potraw regionalnych, granic gmin.


Konsul Generalny Republiki Białoruś w Dąbrowie Białostockiej

12.07.2012

11 lipca 2012 r. w Dąbrowie Białostockiej gościł Konsul Generalny Republiki Białoruś w Białymstoku Aleksander Berebenya. Po spotkaniu w Urzędzie Miejskim, wraz z przedstawicielami Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, udał się na nieczynne przejście graniczne w Chworościanach. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele władz gminnych z Nowego Dworu i Dąbrowy Białostockiej. Uczestnicy spotkanie przedyskutowali możliwość uruchomienia polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Chworościanach. Konsul zadeklarował, ze wystąpi do władz Białorusi z wnioskiem o podjęcie decyzji o budowie nowego przejścia granicznego.


Ustalenie właściciela pojazdu

12.07.2012


Nowe ogłoszenie

11.07.2012

Do BIPu zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Konkurs ofert na realizację zadań publicznych z budżetu Gminy Dąbrowa Białostocka


Zniszczenia po burzy i gradobiciu

05.07.2012

4 lipca 2012 r. wieczorem nad gminą Dąbrowa Białostocka przeszła silna burza połączona z gradobiciem. Od nawałnicy ucierpiały uprawy polowe, budynki i drzewa. Szczególnie dotkliwie żywioł potraktował sołectwa: Grabowo, Kropiwno, Ostrowie.
Dzierżawa nieruchomości

05.07.2012

Do BIPu zostały dodane nowe ogłoszenia:
- Zarządzenie nr 22/2012.
- Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia
- Różanystok.


XIX Sesja Rady Miejskiej

27.06.2012

26 czerwca 2012 r. odbyła się XIX Sesja Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej. Na jej początku Burmistrz Tadeusz Ciszkowski i Przewodniczący Rady Miejskiej Antoni Hrynkiewicz wręczyli pięć nagród za konkurs na najlepsze prace dyplomowe poświęcone gminie Dąbrowa Białostocka (wykaz nagrodzonych tutaj). Następnie radni przyjęli sprawozdania z działalności: Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Dąbrowie Białostockiej, samorządu mieszkańców przy Osiedlu Mieszkań Komunalnych w Dąbrowie Białostockiej oraz Osiedlu Mieszkań w Różanymstoku, Zespołu Interdyscyplinarnego w zakresie działań podejmowanych w obszarze przemocy w rodzinie. W kolejnym punkcie radni udzielili absolutorium burmistrzowi Dąbrowy Białostockiej. W kolejnym punkcie zatwierdzili sprawozdanie finansowe Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Białostockiej, a także zatwierdzili zmiany w budżecie gminy na 2012 r. oraz ustalili nową stawkę (1,50 zł) opłaty za świadczenia w przedszkolach samorządowych prowadzonych przez Gminę Dąbrowa Białostocka.
Nagrody na koniec roku szkolnego

26.06.2012

25 czerwca 2012 r. z okazji zbliżającego się końca roku szkolnego Burmistrz Dąbrowy Białostockiej wręczył nagrody uczniom ZSS w Dąbrowie Białostockiej za znaczące osiągnięcia w kulturze, sporcie i nauce.
Wykaz uczniów, którzy uzyskali tytuł „Najlepszy uczeń w Gminie Dąbrowa Białostocka w roku szkolnym 2011/2012” znajduje się tutaj.Remont sali gimnastycznej

26.06.2012


Trwa remont starej sali gimnastycznej przy ZSS w Dąbrowie Białostockiej. Środki na to zadanie pochodzą z RPOWP na lata 2007-2013.
Informacja o zwołaniu XIX sesji Rady Miejskiej

20.06.2012

XIX Sesja Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej odbędzie się dnia 26 czerwca 2012 roku. Początek obrad jest zaplanowany na godzinę 10.00. Szczegółowy plan sesji jest dostępny tutaj.


30. runda rozgrywek III ligi piłki nożnej

18.06.2012

W ostatniej 30. rundzie rozgrywek III ligi piłki nożnej sezonu 2011/2012 LKS Dąb Dąbrowa Białostocka pokonał na wyjeździe Huragan Morąg 3:0. Dąb osiągnął historyczny sukces zajmując na koniec sezonu trzecie miejsce w tabeli rozgrywek III ligi więcej tutaj.


XXXII Piesza Pielgrzymka Różanostocka 22-24 czerwiec 2012 r.

15.06.2012

Pielgrzymka Różanostocka startuje 22 czerwca, w piątek w Białymstoku. Jej uczestnicy idą najpierw krajową "dziewiętnastką" do Świętej Wody, później przez Wólkę Ratowiecką docierają do Czarnej Białostockiej, gdzie zaplanowano pierwszy nocleg. Następnego dnia pielgrzymi maszerują przez Rozedrankę, Bachmatówkę, Bogusze do Sokółki. 23 czerwca o 18.30 na błoniach przed kościołem św. Antoniego rozpocznie się koncert połączony ze wspólną modlitwą. Następnego dnia z samego rana pielgrzymi ruszają w kierunku Różanegostoku. Będą szli przez Gliniszcze Małe, Śniczany, Sidrę, Butrymowce i Grzebienie. Wejście do Różanegostoku zaplanowano na godzinę 16. O 18 w bazylice ma się rozpocząć msza święta.
Zapisy w Dąbrowie Białostockiej odbywać się będą w Domu Katechetycznym od poniedziałku 18 czerwca do czwartku 21 czerwca w godzinach 17 - 18 oraz w piątek przed samym wyjazdem do Świętej Wody (pątnicy z Dąbrowy startują bowiem z tego sanktuarium).
Finał Podlaskiego Pucharu Polski

14.06.2012

13 czerwca 2012 r. został rozegrany mecz piłki nożnej – Finał Podlaskiego Pucharu Polski. Wynik meczu LKS Dąb Dąbrowa Białostocka - ŁKS 1926 Łomża – 1:2.


Zaproszenie na wykład

14.06.2012Fundacja Biebrzańska wesprze remont świetlicy w Grzebieniach

13.06.2012

5 czerwca 2012 r. Rada Fundacji Biebrzańskiej w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju Fundacji Biebrzańskiej w ramach działania „Małe projekty” zaakceptowała wniosek Gminy Dąbrowa Białostocka pt.: Remont świetlicy wiejskiej w Grzebieniach. Na remont przyznano 21.200,00 zł.


29. runda rozgrywek III ligi piłki nożnej

11.06.2012

LKS Dąb Dąbrowa Białostocka - Olimpia Zambrów – 1:1. Po dwudziestej dziewiątej rundzie Dąb spadł na 3. miejsce w tabeli rozgrywek więcej tutaj.


Ogłoszenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Sokółce

08.06.2012


Prywatny właściciel rozpoczął prace przy remoncie dawnej szkoły w Zwierzyńcu Wielkim

06.06.2012


Rozpoczęte zostały prace związane z budową Centrum Aktywności wsi w Reszkowcach

06.06.2012

Starsze wiadomości: Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88