Najnowsze wiadomości

Dzień Pamięci

02.09.2011

1 września 2011 r. o godz. 20.00 przy obelisku ku czci gen. Nikodema Sulika zgromadzeni uczcili pamięć mieszkańców Gminy Dąbrowa Białostocka walczących o suwerenną i niepodległą Polskę. Składając kwiaty wyrazili im wdzięczności za okazane męstwo, bohaterstwo, poświęcenie oraz za krew przelaną dla dobra całego narodu Polskiego.


Zaproszenie

02.09.2011

Burmistrz Dąbrowy Białostockiej

zaprasza na

Dożynki Gminne w Jacznie

4 września 2011 r.Osiedlowy festyn przy ul. Krzyżanowskiego

01.09.2011

31 sierpnia 2011 r. na placu zabaw przy ul. Krzyżanowskiego odbył się osiedlowy festyn. Atrakcjami dla dzieci była darmowa wata cukrowa dla wszystkich chętnych, a także gry i zabawy.
4. runda rozgrywek III ligi piłki nożnej

01.09.2011

Motor Lubawa - Dąb Dąbrowa Białostocka - 2:0. więcej tutaj.


Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przestrzegają przed nową odmianą oszustw "na wnuczka".

01.09.2011

Kilka miesięcy temu apelowaliśmy do mieszkańców naszego powiatu o zachowanie czujności w związku z pojawiającymi się oszustwami metodą „na wnuczka”. Przez ten czas oszuści poszli dalej wymyślając nowy sposób oszukiwania osób, podszywając się również za policjantów.
Nie dajmy się oszukać. Przestępcy zawsze działają według podobnego schematu i ich działania są zazwyczaj skierowane do osób starszych mieszkających samotnie. Zazwyczaj wyszukują osobę, jej adres i numer telefonu w książce telefonicznej. Wówczas oszust dzwoni do starszej osoby i podaje się za krewnego (wnuczek, wnuczka, siostrzeniec, bratanek) potrzebującego nagłej pomocy finansowej. Jeżeli osoba, którą próbują oszukać nie uwierzy, rozmowa jest natychmiast urywana. Jednak po chwili do osoby odmawiającej przysługi dzwoni kolejny telefon i rozmowę zaczyna kolejny oszust podszywający się pod policjanta, który chce zatrzymać „rzekomego krewnego - wnuczka”. Oszust próbuje przekonać do przekazania pieniędzy i obiecuje je zwrócić po zatrzymaniu na gorącym uczynku sprawców. Wykorzystując możliwość podłączenia się pod stacjonarne linie telefoniczne prosi o oddzwonienie na komendę i potwierdzenie powyższego faktu, sam udaje dyżurnego policji jednocześnie uspakajając oszukiwanego. Jeżeli osoba da się „wciągnąć w grę”, to jeszcze raz dzwoni „wnuczek” i prosi o pożyczkę, informując, że przyśle po nią swojego znajomego bo sam nie może. Niestety przekazane wnuczkowi pieniądze nigdy nie wracają do właściciela a naciągacze znikają.

Komenda Powiatowa Policji w Sokółce apeluje, aby w podobnych sytuacjach zachować rozsadek i zimną krew. Rozmowy telefoniczne dają duże poczucie anonimowości udawania kogoś innego. Nigdy nie pożyczajmy pieniędzy tylko po rozmowie telefonicznej. Sprawdźmy dzwoniącego zadając pytania czy to faktycznie nasz kuzyn i po zakończonej rozmowie oddzwońmy na numer telefonu, który posiadamy i znamy lub skontaktujmy się z kimś innym z rodziny. Każdą tego rodzaju sytuację zawsze bezzwłocznie zgłaszaj osobiście w najbliższej jednostce policji lub swojemu dzielnicowemu.

Prosimy o przekazanie powyższego ostrzeżenia swoim najbliższym, w szczególności osobom starszym, zamieszkującym samotnie. Niech nie wpuszczają do domów osób, których nie znają i pod żadnym pozorem nie przekazują pieniędzy obcym sobie, nie znanym osobom.


Osiedlowy festyn przy ul. Kasztanowej

31.08.2011

30 sierpnia 2011 r. na placu zabaw przy ul. Kasztanowej odbył się osiedlowy festyn. Festynowymi atrakcjami była darmowa wata cukrowa dla wszystkich chętnych, a także gry i zabawy.
Złote i Żelazne Gody

31.08.2011

27 sierpnia 2011 r. w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Białostockiej miała miejsce uroczystość uhonorowania par małżeńskich, które przeżyły ze sobą 50 oraz 60 i więcej lat. „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego otrzymały 32 pary. Gmina uhonorowała grawertonami pary małżeńskie, które przeżyły wspólnie 60 i więcej lat. Było ich 14, w tym Bronisława i Aleksander Starczewscy z Olszy, którzy obchodzą jubileusz 65 lat małżeństwa.


Asfalt Bagny-Krasne

30.08.2011

30 sierpnia 2011 r. miał miejsce odbiór drogi asfaltowej Bagny-Krasne wykonanej w ramach „schetynówki”.


Spotkanie z sołtysami

30.08.2011

29 sierpnia 2011 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie przedstawicieli władz gminnych z sołtysami. Na 52 sołtysów z terenu gminy Dąbrowa Białostocka obecnych było 39. W czasie spotkania omówiono przebieg realizacji funduszu sołeckiego w roku 2011, zasady realizacji funduszu w roku 2012, planowany program bezpłatnych szkoleń zawodowych dla rolników umożliwiających podjęcie pracy w sektorze pozarolniczym, zasady ubiegania się o pozwolenie na wycinkę drzew, zasady nieodpłatnego usuwania azbestu w roku 2012.


Dożynki parafialne w Zwierzyńcu Wielkim

30.08.2011

28 sierpnia 2011 r. w Zwierzyńcu Wielkim odbyły się dożynki parafialne. Wieńce dożynkowe przygotowały wszystkie sołectwa z terenu parafii.


Trwa budowa świetlicy wiejskiej w Bagnach

30.08.2011


Deklaracja podjęta na IX Sesji Rady Miejskiej

30.08.2011

DEKLARACJA

RADY MIEJSKIEJ W DĄBROWIE BIAŁOSTOCKIEJ


w sprawie ustanowienia dnia 1 września dniem pamięci mieszkańców gminy Dąbrowa Białostocka walczących o suwerenną i niepodległą Polskę


Na podstawie § 3 ust. 2 pkt. 2 Regulaminu Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej stanowiącego załącznik Nr 5 do Statutu Gminy Dąbrowa Białostocka uchwalonego uchwałą Rady Miejskiej Nr V/34/03 z dnia 29 kwietnia 2003 r. w sprawie uchwalenia statutu Gminy Dąbrowa Białostocka (Dz. Urz. Woj. Podl. Nr 52, poz. 1101 z późna. zm.).
Radni Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej oraz Burmistrz Dąbrowy Białostockiej zgromadzeni na IX sesji Rady Miejskiej w dniu 29 sierpnia 2011 roku pragnąc w sposób szczególny uczcić mieszkańców Gminy Dąbrowa Białostocka ustanawiają dzień 1 września dniem pamięci mieszkańców gminy Dąbrowa Białostocka walczących o suwerenną i niepodległą Polskę jako wyraz wdzięczności za okazane męstwo, bohaterstwo, poświęcenie oraz za krew przelaną dla dobra całego narodu Polskiego.

Jednocześnie ustala się, że obchody dnia pamięci mieszkańców gminy Dąbrowa Białostocka walczących o suwerenną i niepodległą Polskę, będą corocznie uroczyście obchodzone przy pomniku gen. Nikodema Sulika usytuowanego przy ulicy jego imienia.


3. runda rozgrywek III ligi piłki nożnej

29.08.2011

W trzecim meczu 3. ligi piłkarskiej Dąb Dąbrowa Białostocka przegrał na wyjeździe z Warmią Grajewo 1:3. Po trzeciej rundzie Dąb spadł na 11. miejsce w tabeli rozgrywek więcej tutaj.


Odnowione krzyże przydrożne w Zwierzyńcu Wielkim

26.08.2011

22 sierpnia 2011 r. w Zwierzyńcu Wielkim miało miejsce wyświęcenie trzech odnowionych krzyży przydrożnych. Mieszkańców do odnowienia zorganizowała sołtys wsi, a środki finansowe pochodziły z funduszu sołeckiego.
Boiska wielofunkcyjne już czynne

26.08.2011

19 sierpnia 2011 r. miał miejsce ostateczny odbiór zespołu boisk wielofunkcyjnych przy ZSS w Dąbrowie Białostockiej.


Wyprostowany niebezpieczny zakręt

26.08.2011

Zakończone zostały prace związane z prostowaniem niebezpiecznego zakrętu w Podbagnach.


„Aktywność wyznacznikiem lepszego jutra – aktywizacja społeczno – zawodowa rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu gminy Dąbrowa Białostocka”

24.08.2011

W dniu 22 sierpnia 2011 roku dobiegło końca sześćdziesięcio godzinne szkolenie zawodowe pt. Organizator sprzedaży internetowej zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej w ramach projektu systemowego „Aktywność wyznacznikiem lepszego jutra – aktywizacja społeczno – zawodowa rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu gminy Dąbrowa Białostocka”. W szkoleniu współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego uczestniczyło pięć osób, które w lipcu br. odbyły przygotowawcze szkolenie z podstaw obsługi komputera. W trakcie szkolenia Uczestnicy w oparciu o poznane kryteria dokonywali wyboru platformy do e-handlu, uruchamiali sklepy internetowe. Dokonując reklamy i obróbki graficznej prezentowali asortyment uruchamianych sklepów. Tematyka szkolenia dostarczyła także Uczestnikom wiedzy w zakresie konstruowania biznes planu, prawnych aspektów sprzedaży internetowej oraz prowadzenia dokumentacji sprzedaży i rozliczeń.

W okresie wrzesień – październik br. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej przystąpi do uruchomienia dwóch ostatnich szkoleń zawodowych z zakresu aktywnej integracji przewidzianych do realizacji w 2011 roku, tj. szkolenia „Ciastkarz – cukiernik” oraz „Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym”. Uczestnikami szkoleń są osoby realizujące w ramach Projektu kontrakty socjalne.


2. runda rozgrywek III ligi piłki nożnej

24.08.2011

W drugim meczu 3. ligi piłkarskiej (grupa: podlasko-warmińsko-mazurska) w sezonie 2011/2012 Dąb Dąbrowa Białostocka wygrał z Zatoką Braniewo 4:0. Po drugiej rundzie Dąb awansował na 6. miejsce w tabeli rozgrywek więcej tutaj.


Informacja Podlaskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

24.08.2011


Informacja o zwołaniu IX sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej

23.08.2011

IX Sesja Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej odbędzie się dnia 29 sierpnia 2011 roku. Początek obrad jest zaplanowany na godzinę 10.00. Szczegółowy plan sesji jest dostępny tutaj.Koniec żniw

18.08.2011

Na terenie gminy Dąbrowa Białostocka żniwa dobiegają końca. Kombajny praktycznie wyparły snopowiązałki, już nie mówiąc o tradycyjnych kosach. Dawniej stawiane tzw. dziesiątki snopów można spotkać tylko w nielicznych miejscach np. na polach wsi Wiązówka.


Żwirówka na koloniach wsi Reszkowce

18.08.2011

Na południowych koloniach wsi Reszkowce wyremontowana została żwirowa droga dojazdowa do pól.


Asfalt w Miedzianowie

18.08.2011

Trwa budowa drogi asfaltowej we wsi Miedzianowo. Planowane zakończenie robót przewidziane jest na koniec sierpnia br.


Żwirówka na koloniach sołectwa Małyszówka kolonia

18.08.2011

Na koloniach sołectwa Małyszówka kolonia wyremontowany został przepust i żwirowa droga dojazdowa do pól.


1. runda rozgrywek III ligi piłki nożnej

17.08.2011

W pierwszym meczu 3. ligi piłkarskiej (grupa: podlasko-warmińsko-mazurska) w sezonie 2011/2012 Dąb Dąbrowa Białostocka przegrał na wyjeździe z Startem Działdowo 0:1. Po pierwszej rundzie Dąb zajmuje 13. miejsce w tabeli rozgrywek więcej tutaj.


Nowe ogłoszenia

12.08.2011

Do BIPu zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Ogłoszenie o zamówieniu - Przewóz uczniów do i ze szkół z terenu Gminy Dąbrowa Białostocka.Sołecka wycieczka mieszkańców Suchodoliny

01.08.2011

28 lipca 2011 r. mieszkańcy sołectwa Suchodolina, w ramach funduszu sołeckiego, uczestniczyli w wycieczce do Trok i Wilna.


Nowe ogłoszenie

01.08.2011

Do BIPu zostało dodane nowe ogłoszenie:
- wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży położonych w Różanymstoku.
Starsze wiadomości: Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91