Najnowsze wiadomościII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym “Wybieram Wybory”

15.09.2017

Regulamin
Załącznik Nr 1 - Zgłoszenie
Załącznik Nr 2 - Oświadczenie


Kryterium im. Józefa Gościło

15.09.2017

W niedzielę, 10 września w Dąbrowie Białostockiej rozegrane zostało XIII Kryterium im. Józefa Gościło pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Białostockiej Romualda Gromackiego. Zawodnicy ścigali się na 2,2-kilometrowych pętlach ulicami miasta: Sulika, Armii Krajowej, Szkolną, Tysiąclecia Państwa Polskiego, plac Kościuszki, Wesołą, Obwodową, Sulika. Celem imprezy było uczczenie pamięci byłego zawodnika Józefa Gościło i popularyzacja kolarstwa w województwie podlaskim i na ziemi sokólskiej oraz przedłużenie sezonu szosowego 2017.
Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Dąbrowa Białostocka, M-GOK w Dąbrowie Białostockiej, Sokólski Klub Kolarski Sokół i Podlaski Okręgowy Związek Kolarski.
Sponsorzy wydarzenia: Gmina Dąbrowa Białostocka, Sulika Net, P.U.H. Drogmet Wnukowski Tomasz z Lipska.
Wielkie podziękowania dla Policjantów, Strażaków i Grupy Ratowniczej Medival.

Ogłoszenie o przerwach dostawy energii elektrycznej

14.09.2017

Informacja o treści złożonych ofert

13.09.2017

Informacja o treści złożonych ofert dot. postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Dostawa i montaż urządzeń siłowni w Dąbrowie Białostockiej przy ul. Gen. N Sulika
Biebrzańskie Sianokosy w Szuszalewie

13.09.2017

9 września w Biebrzańskim Parku Narodowym odbyły się XVI Mistrzostwa Świata w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody "Biebrzańskie Sianokosy", tym razem uczestnicy rywalizowali w Szuszalewie, gmina Dąbrowa Białostocka.
Impreza promuje między innymi ochronę bagien i rolnictwo przyjazne przyrodzie.
Zawodnicy mieli do skoszenia 60-cio metrowy odcinek bagiennej łąki. Ocenie podlegało tempo i jakość koszenia.
Podczas wydarzenia odbył się konkurs "Wykosić wiedzą" dotyczący zagadnień związanych z ochroną biebrzańskich łąk oraz konkurs "O Dar Starosty Sokólskiego", w którym I miejsce zajął Wicestarosta Sokólski Jerzy Białomyzy.
Przybyli goście i widzowie mogli zaopatrzyć się w lokalne rękodzieło i potrawy, które można było znaleźć na stoiskach. Imprezę uświetniały występy folklorystyczne: Chłopców z Nowoszyszek, zespołu Regionalnego Lipsk, Dębina, Marcina Lićwinko, Małgorzaty Makowskiej, Zespołu z Rakowicz.

Wyniki:

Konkurencja indywidualna:
1. Rafał Brych - Peńskie, gmina Krypno – tytuł Mistrza
2. Wiesław Szklanko - Dawidowizna, gmina Goniądz
3. Eugeniusz Popławski - Peńskie, gmina Krypno

Konkurencja drużynowa kosiarzy specjalistów:
1. Zespół Zhylińskija Sianokosy – Valery Kalitski, Losif Haliak
2. Sporovski Park Narodowy z Białorusi - Vasil Novik i Viktar Zadnovich
3. Kosynierzy - Wiesław Szklanko i Mateusz Szklanko z Dawidowizny gmina Goniądz

Klasyfikacja Parków Narodowych:
1. Sporovski PN z Białorusi
2. Tatrzański PN
3. Brezyński Rezerwat Biosfery z Białorusi.Informacja o utrudnieniach w ruchu

08.09.2017
XIII Międzynarodowe Kryterium im. Józefa Gościły w Dąbrowie Białostockiej

08.09.2017

Jesienna kwalifikacja ogierów

08.09.2017

8 września 2017 r. na placu targowym w Dąbrowie Białostockiej odbyła się jesienna kwalifikacja młodych 2,5 letnich ogierów rasy Polski Koń Zimnokrwisty zorganizowana przez Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku. Z terenu gminy Dąbrowa Białostocka swojego ogiera zaprezentował Pan Janusz Jodczyk (Stock).Odbiór ulic Wierzbowej i Świerkowej w Dąbrowie Białostockiej

07.09.2017

Dnia 6 września 2017 r. w Dąbrowie Białostockiej miał miejsce odbiór końcowy robót budowlanych związanych z budową ulic Wierzbowej i Świerkowej oraz kanalizacji deszczowej w ulicach Wierzbowa, Świerkowa, Kasztanowa i Sienkiewicza. Wartość zadania 671 456,51 zł. Wykonawcą robót była firma STRABAG.Dożynki w Reszkowcach

07.09.2017

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą polową z udziałem Orkiestry „Rodzina” i ceremonią dożynkową z zespołem „Dębina”.
Na scenie przemówił Burmistrz Dąbrowy Białostockiej i Starosta Sokólski Piotr Rećko.
Główną atrakcją był Turniej Wsi. Miejscowości rywalizowały o nagrody pieniężne i puchary. Najlepszą wsią okazała się Olsza. Klasyfikacja prezentowała się następująco:
I miejsce sołectwo Olsza
II miejsce sołectwo Jasionówka ulica
III miejsce sołectwo Jasionówka kolonia
IV miejsce sołectwo Ostrowie
V miejsce sołectwo Pięciowłóki
VI miejsce sołectwo Reszkowce
VII miejsce sołectwo Grzebienie
Uczestnicy rywalizowali m.in. w takich konkurencjach jak: słomiany slalom z widłami, kartoflana gonitwa, fruwające gumiaki (zadanie polegało na rzucie gumiakiem do naczynia), rzut sołtysa (sołtysi mieli przewrócić piłką nożną pięć plastikowych butelek), toczenie beli. Każda z drużyn musiała także przedstawić część artystyczną, królowały wierszyki o wsiach i piosenki. Turniej wsi prowadził Mieczysław Sołowiej i Marian Gryżenia. Dodatkową atrakcją wydarzenia był konkurs na Najsilniejszego Uczestnika Dożynek, którym okazał się Michał Łabieniec. Pomysł na rywalizację siłaczy zrodził się na spotkaniu organizacyjnym Sołtysów. Po dekoracji sołectw na scenie zaprezentowały się zespoły: Zespół Śpiewaczy z Rakowicz, , Ad Rem , Solatium i Mirosław Lewko.
Gwiazdą wieczoru był zespół „Imperium” i „Mejk” Dzień zakończył się zabawą z zespołem „Nexx Dance”. Mimo, że pogoda czasami nie sprzyjała wszyscy świetnie się bawili. Na uwagę zasługuje także stoisko wsi Reszkowce, na którym można było znaleźć prawdziwe pyszności. Mieszkańcy udekorowali także przepięknie wieś postaciami ze słomy i bel siana.

Sponsorzy Dożynek:
HASID Anna Sidor, Leszek Budnik BUD ROL Dąbrowa Białostocka, Stanisław Reducha Market Krówka w Dąbrowie Białostockie, Alior Bank placówka w Sokółce ul. Piłsudskiego 1 Bank Spółdzielczy w Sokółce Odział w Dąbrowie Białostockiej, Placówka Poczty Polskiej w Dąbrowie Białostockiej, KrisVitamin. Dodatkowe nagrody dla sołectwa Jasionówka ufundowali: Marzena i Stanisław Harasimowicz Moda Damsko – Męska, Gospodarstwo Szkółkarskie Tomasz Kołpak. Dodatkowe nagrody dla sołectwa Olsza ufundowali: Tartak MADERA Mirosław Milkiewicz, PHU Kami Świetlicki Antoni, Stupak Krzysztof i Michał, Małgorzata i Mirosław Starczewscy. Dodatkową nagrodę dla sołectwa Ostrowie ufundowała Halina Raducha.
XVI Mistrzostwa Świata w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody „Biebrzańskie Sianokosy”

06.09.2017

Dożynki Wojewódzko - Diecezjalne 2017

05.09.2017
Informacja o składzie Miejskiej Komisji Wyborczej w Dąbrowie Białostockiej

05.09.2017
Gminny Dzień Pamięci

04.09.2017

1 września 2017 r. przy pomniku generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej uczczono Dzień Pamięci. Wieńce i kwiaty pod pomnikiem gen. Nikodema Sulika złożyły delegacje urzędów, m.in. Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Romuald Gromacki, dyrektorzy szkół, funkcjonariusze służb mundurowych, instytucje gminne oraz mieszkańcy Dąbrowy Białostockiej. Uroczystość uświetniły utwory patriotyczne w wykonaniu Szkolnej Orkiestry Dętej i zespołu Solatium.
Dni Sztuki

04.09.2017

Od czerwca na terenie Dąbrowy Białostockiej był realizowany projekt Dni Sztuki, dzięki uzyskanej dotacji w konkursie grantowym Działaj Lokalnie 2017 Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.
W ramach projektu przeprowadzono warsztaty wokalne dla młodzieży, warsztaty muzyczne i rytmiczne dla dzieci oraz warsztaty z rękodzieła. W sobotę 26 sierpnia odbyło się karaoke rodzinne, a 27 sierpnia koncert wykonawców biorących udział w warsztatach wokalnych. Dzieci były zachwycone z nagród, które uzyskały biorąc udział w konkursie plastycznym „Muzyka w oczach dziecka.” Podczas wydarzenia dodatkową atrakcją było malowanie twarzy dla dzieci.


Akcja „Z ♥ DLA NOELA”

04.09.2017

Akcja trwała 2 dni, w sobotę 26.07.2017 r. wszyscy mogli bawić się na Stadionie Miejskim z zespołem Veneto, odbył się także kiermasz zabawek. W niedzielę 27.07.2017 r. każdy mógł uczestniczyć w aukcji obrazów i bonów na usługi fryzjerskie i smakołyki. Dużym powodzeniem cieszyła się także loteria i kiermasz ciast. Odbył się charytatywny Turniej Piłki Nożnej, w której wygrała drużyna o nazwie Rekiny i Mecz Samorządowcy – Mundurowi, po zaciekłej walce wygrali samorządowcy 5 do 3. Na scenie pojawiły się zespoły z Białegostoku: tharsys i Waterside. Gdy się ściemniło przepiękny pokaz tańca z ogniem przedstawiła grupa Cyrkplozja działająca przy Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Różanymstoku. Zebrano 3,800 zł.


Nowe ogłoszenie

01.09.2017

Do BIP-u zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Ogłoszenie o zamówieniu - Rewitalizacja parków miejskich przy Pl. Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej.


Pomoc rolnikom, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi

31.08.2017

W terminie 4 - 18 września 2017 r. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa. Jest to wsparcie na operacje typu "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej", poddziałanie "Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof" finansowane z budżetu PROW 2014 - 2020. Wnioski o taką pomoc można składać w oddziałach regionalnych ARiMR, bądź za pośrednictwem biura powiatowego Agencji lub wysłać je rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną w placówce Poczty Polskiej do właściwego oddziału regionalnego (wzory dokumentów dostępne na stronie ARiMR).
Memoriał im. Stanisława Kirpszy i Kryterium im. Józefa Gościło

29.08.2017

Największa impreza kolarska w regionie wystartuje 9 września. W tym roku na kolarzy czeka dwa dni ścigania w Sokółce i Dąbrowie Białostockiej na zupełnie nowych trasach niż dotychczas.
XXXVI Memoriał im. Stanisława Kirpszy odbędzie się 9 września w Sokółce.
Dzień później kolarze przeniosą się do Dąbrowy Białostockiej, gdzie zostanie rozegrane XII Międzynarodowe Kryterium im. Józefa Gościło. W zawodach będą mogli wziąć udział zawodnicy od żaka po juniora. Na starcie stanął również amatorzy, dla których przewidziano kategorię Open.
Podczas memoriału kolarze ścigać się będą na 17-kilometrowych pętlach na trasie Sokółka - Drahle - Bobrowniki - Stara Kamionka - Pawełki - Wojnachy - Sokółka. Juniorzy będą mieli do pokonania pięć okrążeń (85 km), junior młodszy, juniorka oraz open - w tym amatorzy - 4 okrążenia (68 km), młodziczka, młodzik, juniorka młodsza i żak 2 okrążenia (34 km), a żakini - 1 okrążenie.
Biur zawodów będzie znajdować się w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce (ul. Osiedle Zielone 2). Tam od godziny 10 będą prowadzone zapisy. Pierwsza kategoria wystartuje o godzinie 13.
Organizatorami memoriału są: gmina Sokółka, Starostwo Powiatowe w Sokółce, Sokólski Klub Kolarski Sokół, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, Podlaski Okręgowy Związek Kolarski.
Drugiego dnia, w niedzielę, w Dąbrowie Białostockiej rozegrane zostanie XIII Kryterium im. Józefa Gościło. Zawodnicy ścigać się będą na 2,2-kilometrowych pętlach ulicami miasta: Sulika, Armii Krajowej, Szkolną, Tysiąclecia Państwa Polskiego, plac Kościuszki, Wesołą, Obwodową, Sulika.
Biuro wyścigu będzie się mieścić w budynku przy stadionie miejskim (ul. J. Tuwima). Będzie ono czynne od godziny 8.30. Zawodnicy wystartują o godz. 11.
Organizatorzy kryterium: M-GOK w Dąbrowie Białostockiej, gmina Dąbrowa Białostocka, Sokólski Klub Kolarski „Sokół”, Podlaski Okręgowy Związek Kolarski.

Imprezy patronatem objęli: burmistrz Sokółki, starosta sokólski i burmistrz Dąbrowy Białostockiej.

Regulamin - XIII Kryterium im. Józefa Gościło
Regulamin - XXXVI Memoriał im. Stanisława Kirpszy
Starsze wiadomości: Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91