Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości


W naszym urzędzie zapłacisz kartą płatniczą i telefonem

20.10.2016

Informujemy, że w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Białostockiej istnieje możliwość płacenia kartą płatniczą i telefonem za opłaty pobierane w kasie tutejszego urzędu.

Informacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

18.10.2016

W dniu 27 października 2016 roku w Dąbrowie Białostockiej na Placu przy Kinie, ul. Kunawina 1, (mammobus) firma LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie na:
BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE
Bezpłatna mammografia dla Pań w wieku 50 – 69 lat – nie jest wymagane skierowanie lekarskie:
Badanie realizowane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie).
Bezpłatne badania dla Pań w wieku 40 – 49 lat oraz 70 – 75 lat – wymagane jest skierowanie lekarskie !!!
Badanie realizowane jest w ramach projektu finansowanego z Funduszy Norweskich.
Na powyższe badania konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub on-line www.mammo.pl od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 – 20:00, soboty w godzinach od 9:00 – 15:00.

Formularze skierowania lekarskiego przesłane przez firmę LUX MED. Diagnostyka na bezpłatne badania dla Pań w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat są dostępne w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej, ul. Solidarności 1, w pokojach Nr 25 – 27 (pracownicy socjalni).
XXII sesja Rady Miejskiej

18.10.2016

18 października 2016 r. Radni Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej zebrali się na XXII sesji zwołane na wniosek Burmistrza Dąbrowy Białostockiej. Na sesji podjęto uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy na 2016 rok zawierającą zadania do złożenia projektu do Funduszu Biebrzańskiego i zabezpieczenia środków na ich realizację. Zadania będą dotyczyły: rewitalizacji parku, budowy miejsca rekreacji i integracji z dziećmi niepełnosprawnymi, budowy boiska w Reszkowcach oraz przebudowy świetlicy wiejskiej w Reszkowcach.


Nowe ogłoszenie

17.10.2016

Do BIPu zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Ogłoszenie o zamówieniu na zimowe utrzymanie dróg gminnych i powiatowych w Dąbrowie Białostockiej.


Informacja o zwołaniu sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej

17.10.2016

XXII Sesja Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej jako sesja nadzwyczajna odbędzie się dnia 18 października 2016 roku. Początek obrad jest zaplanowany na godzinę 9:00. Szczegółowy plan sesji jest dostępny tutaj.


Burmistrz Dąbrowy Białostockiej przedstawia ofertę złożoną przez Polski Związek Działkowców na wsparcie finansowe zadania.

17.10.2016

Zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016, poz. 239 z późn. zm.) uznając celowość realizacji zadania publicznego przez organizację pozarządową lub podmiot wymieniony w art. 3 ust. 3.
Burmistrz Dąbrowy Białostockiej przedstawia ofertę na wsparcie finansowe zadania o nazwie "Modernizacja składowisk + wizerunek zewnętrzny” złożoną przez Polski Związek Działkowców.
Prosimy o zgłaszanie uwag dotyczących oferty, jej treść znajduje się pod linkiem:

- Burmistrz Dąbrowy Białostockiej przedstawia ofertę złożoną przez Polski Związek Działkowców na wsparcie finansowe zadania.Konferencja pt. „Nasze horyzonty”

17.10.2016

14 października 2016 r. w świetlicy wiejskiej w Bagnach odbyła się konferencja pt. „Nasze horyzonty” dotycząca współpracy gminy Dąbrowa Białostocka z partnerami z Litwy i Białorusi. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządu Kalwarii na Litwie, Iwia i Grodna na Białorusi, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku oraz lokalni samorządowcy. Głównym celem konferencji była informacja o pozyskaniu funduszy transgranicznych, w szczególności programu Polska - Białoruś – Ukraina. Brany jest pod uwagę wspólny projekt z Grodnem - na budowę nowego domu kultury. Został już złożony jeden projekt we współpracy z Kalwarią i Sztabinem dotyczący zakupu samochodu strażackiego dla OSP Olsza. Wszystkie projekty mają służyć temu, aby ułatwić nawiązywanie wzajemnych relacji sąsiedzkich między tymi partnerami, którzy są uczestnikami przedsięwzięcia.Mecz szóstej kolejki II ligi piłki ręcznej mężczyzn gr. III

13.10.2016

Mecz szóstej kolejki (IIM3/38) II ligi piłki ręcznej mężczyzn gr. III pomiędzy zespołami KS SZCZYPIORNIAK DĄBROWA BIAŁOSTOCKA, a AZS UW WARSZAWA odbędzie się dnia 15 października 2016 r. (SOBOTA) o godz. 18:30 w hali sportowej przy Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej ul. 1000-lecia Państwa Polskiego 24.
Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.