Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości

Zaproszenie

05.09.2011

Burmistrz Dąbrowy Białostockiej

zaprasza na

III Dąbrowską Sztafetę 12-godzinną

8 września 2011 r. godz. 7.00 – 19.00


stadion miejski


(400 m mogą przebiec wszyscy)5. runda rozgrywek III ligi piłki nożnej

05.09.2011

Dąb Dąbrowa Białostocka – Mrągowia Mrągowo - 3:2. Po piątej rudzie Dąb awansował na 10 miejsce w tabeli rozgrywek więcej tutaj.


INFORMACJA

02.09.2011

Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej uprzejmie informuje, że została podpisana umowa Nr 118/11/B-OZ/AZ-018/DA z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku na dofinansowanie w formie dotacji kosztów przedsięwzięcia pod nazwą: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Dąbrowa Białostocka” więcej .....


Dzień Pamięci

02.09.2011

1 września 2011 r. o godz. 20.00 przy obelisku ku czci gen. Nikodema Sulika zgromadzeni uczcili pamięć mieszkańców Gminy Dąbrowa Białostocka walczących o suwerenną i niepodległą Polskę. Składając kwiaty wyrazili im wdzięczności za okazane męstwo, bohaterstwo, poświęcenie oraz za krew przelaną dla dobra całego narodu Polskiego.


Zaproszenie

02.09.2011

Burmistrz Dąbrowy Białostockiej

zaprasza na

Dożynki Gminne w Jacznie

4 września 2011 r.Osiedlowy festyn przy ul. Krzyżanowskiego

01.09.2011

31 sierpnia 2011 r. na placu zabaw przy ul. Krzyżanowskiego odbył się osiedlowy festyn. Atrakcjami dla dzieci była darmowa wata cukrowa dla wszystkich chętnych, a także gry i zabawy.
4. runda rozgrywek III ligi piłki nożnej

01.09.2011

Motor Lubawa - Dąb Dąbrowa Białostocka - 2:0. więcej tutaj.


Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przestrzegają przed nową odmianą oszustw "na wnuczka".

01.09.2011

Kilka miesięcy temu apelowaliśmy do mieszkańców naszego powiatu o zachowanie czujności w związku z pojawiającymi się oszustwami metodą „na wnuczka”. Przez ten czas oszuści poszli dalej wymyślając nowy sposób oszukiwania osób, podszywając się również za policjantów.
Nie dajmy się oszukać. Przestępcy zawsze działają według podobnego schematu i ich działania są zazwyczaj skierowane do osób starszych mieszkających samotnie. Zazwyczaj wyszukują osobę, jej adres i numer telefonu w książce telefonicznej. Wówczas oszust dzwoni do starszej osoby i podaje się za krewnego (wnuczek, wnuczka, siostrzeniec, bratanek) potrzebującego nagłej pomocy finansowej. Jeżeli osoba, którą próbują oszukać nie uwierzy, rozmowa jest natychmiast urywana. Jednak po chwili do osoby odmawiającej przysługi dzwoni kolejny telefon i rozmowę zaczyna kolejny oszust podszywający się pod policjanta, który chce zatrzymać „rzekomego krewnego - wnuczka”. Oszust próbuje przekonać do przekazania pieniędzy i obiecuje je zwrócić po zatrzymaniu na gorącym uczynku sprawców. Wykorzystując możliwość podłączenia się pod stacjonarne linie telefoniczne prosi o oddzwonienie na komendę i potwierdzenie powyższego faktu, sam udaje dyżurnego policji jednocześnie uspakajając oszukiwanego. Jeżeli osoba da się „wciągnąć w grę”, to jeszcze raz dzwoni „wnuczek” i prosi o pożyczkę, informując, że przyśle po nią swojego znajomego bo sam nie może. Niestety przekazane wnuczkowi pieniądze nigdy nie wracają do właściciela a naciągacze znikają.

Komenda Powiatowa Policji w Sokółce apeluje, aby w podobnych sytuacjach zachować rozsadek i zimną krew. Rozmowy telefoniczne dają duże poczucie anonimowości udawania kogoś innego. Nigdy nie pożyczajmy pieniędzy tylko po rozmowie telefonicznej. Sprawdźmy dzwoniącego zadając pytania czy to faktycznie nasz kuzyn i po zakończonej rozmowie oddzwońmy na numer telefonu, który posiadamy i znamy lub skontaktujmy się z kimś innym z rodziny. Każdą tego rodzaju sytuację zawsze bezzwłocznie zgłaszaj osobiście w najbliższej jednostce policji lub swojemu dzielnicowemu.

Prosimy o przekazanie powyższego ostrzeżenia swoim najbliższym, w szczególności osobom starszym, zamieszkującym samotnie. Niech nie wpuszczają do domów osób, których nie znają i pod żadnym pozorem nie przekazują pieniędzy obcym sobie, nie znanym osobom.


Osiedlowy festyn przy ul. Kasztanowej

31.08.2011

30 sierpnia 2011 r. na placu zabaw przy ul. Kasztanowej odbył się osiedlowy festyn. Festynowymi atrakcjami była darmowa wata cukrowa dla wszystkich chętnych, a także gry i zabawy.
Złote i Żelazne Gody

31.08.2011

27 sierpnia 2011 r. w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Białostockiej miała miejsce uroczystość uhonorowania par małżeńskich, które przeżyły ze sobą 50 oraz 60 i więcej lat. „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego otrzymały 32 pary. Gmina uhonorowała grawertonami pary małżeńskie, które przeżyły wspólnie 60 i więcej lat. Było ich 14, w tym Bronisława i Aleksander Starczewscy z Olszy, którzy obchodzą jubileusz 65 lat małżeństwa.


Asfalt Bagny-Krasne

30.08.2011

30 sierpnia 2011 r. miał miejsce odbiór drogi asfaltowej Bagny-Krasne wykonanej w ramach „schetynówki”.
Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.