Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości

Obchody 100. Rocznicy Urodzin św. Jana Pawła II

19.05.2020

18 maja 2020 r. w Dąbrowie Białostockiej uczczono setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. W ramach obchodów rocznicy Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Artur Gajlewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Wojteczko z Radnymi Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej - Markiem Kułakiem i Ryszardem Hawrylikiem złożyli kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II przy kościele p.w. św. Stanisława BM. Następnie została odprawiona msza święta w intencji setnych urodzin św. Jana Pawła II.

[Zdjęcia: M-GOK w Dąbrowie Białostockiej]


Informacja w sprawie szczepień ochronnych lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie w akcji wiosennej 2020

18.05.2020
Informacja dotycząca wprowadzenia Tymczasowej Organizacji Ruchu

15.05.2020


Porządkowanie terenów na terenie Gminy

13.05.2020

Gmina Dąbrowa Białostocka zleciła wykonanie prac porządkowych na terenach Ogródków Działkowych Kalno, Stara Żwirownia za garażami na ul. Gen. Sulika i terenu przy miejscowości Kropiwno, polegających na uporządkowaniu i wyrównaniu terenów działek.

Powyższe prace zostały zlecone Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz firmie zewnętrznej.Akcja "Nakręć się na Dęba"

12.05.2020

12 maja 2020 r. na służbowym parkingu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej odbyła się akcja „Nakręć się na dęba”. W zamian za torbę plastikowych nakrętek można było otrzymać sadzonkę dębu i sosny.

O przeprowadzeniu akcji rozdawania drzewek zadecydowali wspólnie Burmistrz Dąbrowy Białostockiej wraz z Prezesem PGKiM - Robertem Rybińskim. Pomysł z przekazaniem mieszkańcom sadzonek pojawił się podczas zagospodarowywania terenu byłej żwirowni przy ulicy Generała Sulika. Sadzonkami dębu obsadzony miał zostać cały teren, niestety uniemożliwiła to trwająca susza, postanowiono więc pozostałe sadzonki przekazać mieszkańcom Gminy. Podczas akcji rozdano około 350 sadzonek dębu i 800 sadzonek sosny. Zostały one pozyskane z Nadleśnictwa Czarna Białostocka.

Mieszkańcy Dąbrowy Białostockiej i okolicznych miejscowości licznie wzięli udział w akcji. Przynosili ogromne ilości nakrętek oraz wyrażali bardzo pozytywne opinie na temat inicjatywy.
Konkurs Plastyczny „Barwy Ojczyzny”

12.05.2020Do pobrania:
- Regulamin konkursuInformacja Burmistrza Dąbrowy Białostockiej o planowanym otwarciu przedszkola i żłobka

11.05.2020

Burmistrz Dąbrowy Białostockiej informuje, że trwają prace przygotowawcze polegające na dostosowaniu placówek do wszystkich wymagań i zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego w celu zapewnienia bezpiecznego pobytu dzieci i pracowników w przedszkolu i żłobku.
W związku na powyższe dnia 25 maja 2020 r. planowane jest otwarcie Żłobka Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej oraz Samorządowego Przedszkola w Dąbrowie Białostockiej.


Ogłoszenie Burmistrza Dąbrowy Białostockiej

11.05.2020

KASA w Urzędzie Miejskim
w Dąbrowie Białostockiej
jest czynna w pok. nr 47 (hol Urzędu)
od 11 maja do 22 maja w godz. 8:00 – 13:00
Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.