Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości

ZZO Koszarówka oddany do użytku

05.12.2013

4 grudnia 2013 r. miało miejsce oddanie do użytku Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Koszarówce (gm. Grajewo). Zakład zbiera odpady z terenu 19 gmin (w tym z Dąbrowy Białostockiej) należących do Związku Komunalnego Biebrza (więcej tutaj).


Nowe ogłoszenie

04.12.2013

Do BIPu zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Zawiadomienie o wyborze najkorzystnejszej oferty - Dostawa oleju opałowego.


III Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej

03.12.2013


POMOC PSYCHOLOGICZNA W PUNKCIE POMOCY RODZINIE — PUNKCIE INTERWENCJI KRYZYSOWEJ Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej

29.11.2013

Realizując „Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie” uruchomiono Punkt Pomocy Rodzinie – Punkt Interwencji Kryzysowej działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej, w którym osoby i rodziny z terenu miasta i gminy Dąbrowa Białostocka znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, przeżywające kryzys mogą uzyskać bezpłatną, profesjonalną pomoc psychologiczną .
Porady psychologa udzielone są w poniedziałki i środy w godzinach od 1600 do 1800 (umawianie wizyt pod nr telefonu 882 129 053.
Punkt Pomocy Rodzinie - Punkt Interwencji Kryzysowej znajduje się w Dąbrowie Białostockiej, przy ul. Tysiąclecia PP 24, wejście za budynkiem internatu Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej.Gmina Dąbrowa Białostocka „Samorządowym Liderem Edukacji”

28.11.2013

27 listopada 2013 r. w Collegium Novum w Uniwersytecie Jagiellońskim miała miejsce Gala finałowa III edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów RP „Samorządowy Lider Edukacji”. W tegorocznej edycji programu komisja certyfikacyjna zwróciła szczególną uwagę na skuteczność działań gmin i powiatów w zakresie pozyskiwania i wydatkowania środków zewnętrznych na rozwój edukacji, jakość, spójność i innowacyjność lokalnej strategii rozwoju szkolnictwa oraz sposoby pokonywania przez samorządy trudności w zakresie zarządzania siecią szkół w warunkach niżu demograficznego. Gmina Dąbrowa Białostocka, po raz trzeci, uzyskała Certyfikat zwykły „Samorządowy Lider Edukacji”. Jednocześnie za uzyskanie najwyższej liczby punktów w kategorii gmin do 20 tys. mieszkańców gminie został przyznany Certyfikat „PRIMUS”.

Gmina Dąbrowa Białostocka w czasopiśmie Fakty Magazyn Gospodarczy

28.11.2013Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Dąbrowie Białostockiej

26.11.2013

Trwają końcowe prace związane z przebudową i rozbudową dąbrowskiej oczyszczalni ścieków.Przebudowa drogi gminnej Sławno-Jałówka

26.11.2013

Trwają prace związane z przebudową drogi gruntowej na żwirową Sławno-Jałówka.
Informacja Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia

22.11.2013

Szanowni Państwo,
Zachęcamy do założenia osobistego profilu w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta NFZ. Mobilny punkt ZIP będzie działał w budynku Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej 28 listopada (czwartek), w godzinach od 9.30 do 15.00.
Uwaga: konieczne jest okazanie dowodu osobistego!

Co to jest ZIP?
Zintegrowany Informator Pacjenta to działający od początku lipca system internetowy, w którym zarejestrowani użytkownicy znajdą dane o swoim leczeniu w ramach NFZ i jego finansowaniu od 2008 r.

Pacjent korzystający z ZIP dowie się:
- czy jest ubezpieczony (czy system eWUŚ potwierdza prawo do świadczeń)
- gdzie się leczył i ile zapłacił za to NFZ od 2008 r.
- gdzie i kiedy wykupił refundowaną receptę i ile NFZ dopłacił do leku
- gdzie złożył deklarację do lekarza POZ
- kiedy otrzymał refundowane przedmioty ortopedyczne
- gdzie się leczyć bezpłatnie (lokalizacja i godziny pracy poradni)

Jak uzyskać dostęp do ZIP?
Żeby skorzystać ze wszystkich danych zawartych w Informatorze, w tym z informacji na temat historii leczenia, należy założyć indywidualne konto pacjenta. Aby ułatwić osobom pracującym dostęp do systemu, NFZ organizuje stanowiska mobilne, które odwiedzą duże zakłady pracy. Pracownik Funduszu w ciągu 2-3 minut przygotuje wszystkie niezbędne dokumenty i wręczy kopertę z unikalnymi danymi niezbędnymi do logowania w systemie.

Czy ZIP jest bezpieczny?
Tak. Informacje udostępniane w Informatorze podlegają szczególnej ochronie. Dlatego po login i hasło trzeba zgłosić się osobiście. System opiera się na bezpiecznych połączeniach internetowych, wymaga też każdorazowo hasła dostępu. Konto jest więc chronione podobnie jak bankowe konta internetowe. Ważne! Nigdy nie udostępniaj swoich danych służących do logowania w ZIP!

Serdecznie zachęcamy również do odwiedzenia serwisu zip.nfz.gov.plAfrykański pomór świń

15.11.2013
Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.