Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości

Odwołany mecz Dębu

31.10.2012

Ze względu na warstwę śniegu zalegającego płytę boiska w dniu 26 października 2012 r. został odwołany mecz Dębu Dabrowa Białostocka z Granicą Kętrzyn.


Otwarcie stoisk handlowo-promocyjnych

26.10.2012


24 października 2012 r. odbyło się uroczyste otwarcie dwóch stoisk handlowo-promocyjnych przy ul. Wesołej. Obiekty zostały wykonane z drewna, ze zdobieniami w stylu dawnych domów wiejskich. Powstały ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 20012-2013 osi 4 „Leader” w ramach operacji pod nazwą „Promocja tradycji kulinarnych, twórczości ludowej i rękodzieła gminy Dąbrowa Białostocka”. Na stoiskach wyroby swoje będą mogli sprzedawać członkowie Dąbrowskiego Stowarzyszenia Produktu Lokalnego. Smakosze znajdą tu: klinki dąbrowskie – produkt regionalny, sery podpuszkowe, masło, chleb na zakwasie i wiele różnych smakołyków. Miłośnicy rękodzieła będą mogli kupić serwety, obrusy, firanki oraz rzeźby.
Wyjazd studyjny w Beskid Gorlicki

25.10.2012

W dniach 18-21 października Panie z Dąbrowskiego Stowarzyszenia Produktu Lokalnego uczestniczyły w studyjnym wyjeździe w Beskid Gorlicki zorganizowanym przez Fundację Biebrzańską pt. „Produkt Lokalny - szansą promocji i rozwoju regionu”. Było to możliwe dzięki pomocy lokalnej Grupy Działania „Beskid Gorlicki”.
Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zwiedzić przepiękne tereny Ziemi Gorlickiej oraz zapoznać się z promocją i kreowaniem produktu lokalnego na tym terenie.
Zwiedzanie miejsca to:
Historyczne miasto Biecz zwane „Małym Krakowem”. Funkcjonuje tam Stowarzyszenie Zakon Rycerski Ziemi Bieckiej, które kultywuje tradycje rycerskie tym samym promując swój region. W Bieczu znajduje się najstarsza na Podkarpaciu apteka i słynna szkoła katów
Kościół gotycki pw. Św. Michała Archanioła w Binarowej z cudownym obrazem Matki Boskiej Piaskowej z 1665r. darem Króla Jana Kazimierza.
Galeria koronki klockowej w Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa - koronki są także produktem lokalnym.
Skansen Wsi Pogórzańskiej im. Prof. Romana Reinfussa w Szymbarku, gotycko - renesansowy dwór obronny rodu Gładyszów.
Kasztel - zamek.
Zagroda Maziarska w Łosiu - mieszkańcy tradycyjnie zajmowali się wędrownym handlem mazią i smarami.
Cerkiew katedralna w Gorlicach - perła architektoniczna łemkowszczyzny.
Stary Dom Zdrojowy w Wysokiej-Zdrój.
Produkt lokalny „Święto Rydza” - coroczna impreza związana z rydzem.
Pijalnia wód Mineralnych w Wysowej-Zdrój.
Stadnina koni huculskich w Regietowie.
Muzeum pszczelarstwa.
Uczestnicy wycieczki wysłuchali także wykładu na temat produktu lokalnego.

Aktywność wyznacznikiem lepszego jutra – aktywizacja społeczno – zawodowa rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu gminy Dąbrowa Białostocka

24.10.2012W okresie od 27 sierpnia od 27 września br. odbyło się trzecie z czterech z przewidzianych do realizacji w 2012 roku szkoleń zawodowych w ramach działań aktywnej integracji. W 96 godzinnym szkoleniu pt. „Masaż sportowo leczniczy” wzięło udział 15 osób, w tym 13 kobiet. Szkolenie zostało zakończone egzaminem sprawdzającym wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne uczestników.


12 października rozpoczął się 94 godzinny kurs zawodowy: „Sprzedawca z obsługą kas fiskalnych”. W szkoleniu bierze udział 12 beneficjentów Projektu. Przygotowanie uczestników do pracy w zawodzie sprzedawcy potrwa do 10 listopada 2012 r.Dobiega końca 60 godzinny kurs prawa jazdy kat. B zorganizowany dodatkowo dla 6 beneficjentów projektu. Do końca października uczestnicy kursu przejdą cykl zajęć teoretycznych oraz praktycznych w tym jazdy na placu manewrowym i w ruchu miejskim.Informacja o zwołaniu sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej

23.10.2012

XXII Sesja Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej odbędzie się dnia 30 października 2012 roku. Początek obrad jest zaplanowany na godzinę 10.00. Szczegółowy plan sesji jest dostępny tutaj.


Rekultywacja wysypiska śmieci

22.10.2012

Trwa rekultywacja wysypiska śmieci w Dąbrowie Białostockiej.Ul. Kunawina przebudowana

22.10.2012

Zakończona została przebudowa 500 m ul. Kunawina w Dąbrowie Białostockiej w ciągu drogi powiatowej nr 2308B. Wykonawcą zadania było konsorcjum firm KAMPOL/BRUKPOL Dąbrowa Białostocka. Wartość zadania wyniosła 174.510,56 zł. Inwestorem był Powiatowy Zarząd Dróg w Sokółce. Gmina Dąbrowa Białostocka sfinansowała 50% wartości inwestycji.
Koncert papieski

22.10.2012

17 października 2012 r. o godz. 18:00 w kościele p.w. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Dąbrowie Białostockiej odbył się koncert zespołu „Grodzieńskie słowiki” - chór, orkiestra , soliści pt. „Santo Subito” poświęcony pamięci Papieża Polaka Jana Pawła II. Występ spotkał się z dużym aplauzem słuchaczy, którzy kościół wypełnili po brzegi.


13. kolejka rozgrywek III ligi piłki nożnej

22.10.2012

Płomień Ełk - Dąb Dąbrowa Białostocka – 2:3. Po trzynastej kolejce Dąb zajmuje 15. miejsce w tabeli rozgrywek.


Budowy w ul. Dworcowej i Armii Krajowej

17.10.2012


Trwa budowa sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej w ul. Dworcowej i Armii Krajowej. Termin zakończenia prac przewidziany jest na 15 grudnia br. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum KAMPOL/BRUKPOL Dąbrowa Białostocka, a jej wartość wynosi 433.986,93zł. Zadanie wykonywane jest w ramach projektu: „Rozbudowa infrastruktury wodno-ściekowej w aglomeracji Dąbrowa Białostocka”, na który gmina pozyskała środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.