Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości


Nowe ogłoszenie

14.01.2020

Do BIP-u zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Ogłoszenie o przetargu pisemnym na sprzedaż drzew „na pniu” – Brzozowo.


Informacja o zwołaniu XIV sesji Rady Miejskiej

14.01.2020

- Informacja o zwołaniu XIV Sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej.


Nowe ogłoszenie

13.01.2020

Do BIP-u zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Ogłoszenie Burmistrza Dąbrowy Białostockiej o przetargu pisemnym na sprzedaż drzew "na pniu".


Nowe ogłoszenie

10.01.2020

Do BIP-u zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Konkurs ofert na wykonanie zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie Gminy Dąbrowa Białostocka.


Zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego do udziału w Plebiscycie Podlaska Marka

10.01.2020

2 stycznia br. rozpoczęła się kolejna edycja Podlaskiej Marki, jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie województwa podlaskiego. Mimo upływu czasu inicjatywa Marszałka Województwa cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem producentów i konsumentów. Kolejne edycje przedsięwzięcia niezmiennie przekonują, że województwo podlaskie i jego mieszkańcy dysponują ogromnym potencjałem, który często wymaga jedynie impulsu, aby zaistnieć w świadomości odbiorców z kraju i zagranicy.

W tym roku unowocześniając formułę konkursu zostały wprowadzone nowe kategorie: Biznes oraz Projekt 4.0. Podobnie, jak w roku ubiegłym kandydatury do nagrody mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy województwa, bez względu na to, czy są ich producentami, czy tylko użytkownikami. Każda osoba może zaproponować aż dziewięć różnych propozycji, po jednej w kategoriach:
1) Produkt Spożywczy,
2) Produkt Użytkowy,
3) Inwestycja,
4) Odkrycie,
5) Wydarzenie,
6) Kultura,
7) Społeczeństwo,
8) Biznes (nowość),
9) Projekt 4.0 (nowość).

Warunkiem zakwalifikowania produktu do udziału w Podlaskiej Marce jest przesłanie zgłoszenia najpóźniej do 22 stycznia br. Można to zrobić poprzez dedykowany formularz internetowy zamieszczony na stronie: https://podlaskamarka.pl/. Udział w przedsięwzięciu jest całkowicie bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi kosztami. Wygrać można natomiast wiele. Poza gratyfikacją finansową, laureaci mogą liczyć na promocję w mediach regionalnych i ogólnopolskich oraz podczas krajowych i zagranicznych akcji promocyjnych województwa podlaskiego.

Szczegółowe informacje odnośnie Podlaskiej Marki, jej przebiegu i zasad znajdują się na stronie: https://podlaskamarka.pl/.


Kalendarz imprez PODR w Szepietowie na 2020 r.

10.01.2020

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na tegoroczne Targi, które jak co roku odbywają się na terenach wystawowych Agroarena PODR Szepietowo
Kalendarz imprez rozpoczynamy Wiosennymi Targami Ogrodniczymi, które przyciągają co roku wielu pasjonatów ogrodnictwa oraz pszczelarstwa. Będą również wystawcy z branży budowlanej. Planujący budowę lub remont budynków gospodarczych będą mogli zapoznać się z ich ofertą.
W czerwcu odbędzie się Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Są to największe Targi rolnicze w północno-wschodniej Polsce na które przyjeżdża duża liczba wystawców krajowych i zagranicznych. Na Wystawie Zwierząt będziemy podziwiać najpiękniejsze okazy bydła ras mlecznych i mięsnych, koni, owiec, kóz, królików oraz wiele innych rzadziej spotykanych zwierząt.
Podlaski Dzień Kukurydzy to kolejna impreza z naszego kalendarza. Na tych Targach różne firmy nasienne prezentują swoje odmiany kukurydzy. Organizowane są też pokazy pracy maszyn przy cięciu kukurydzy na kiszonkę.
Targi Ogrodnicze ”Jesień w sadzie i ogrodzie”, Targi Leśne zamykają nasz kalendarz imprez na 2020 rok. Październik to doskonały czas na zakup sadzonek drzew owocowych, ozdobnych krzewów, cebul kwiatowych jak i nasion. Tradycyjnie będą również wystawcy oferujący regionalne przysmaki, miody z własnych pasiek i rękodzieła. Zapraszamy do Szepietowa.

72. Wszechnica Biebrzańska pt. „Klimat dla ptaków”

10.01.2020
Informacja Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej

10.01.2020

Zgodnie z opracowanym „Planem działania priorytetowego” dla rejonu numer XI (miasto Dąbrowa Białostocka) na okres od 01.01.2020 r. do 30.06.2020 r., dzielnicowy rejonu służbowego numer XI jako priorytet realizuje likwidację zagrożeń występujących na terenie stadionu miejskiego przy ulicy Gen. Sulika w Dąbrowie Białostockiej w godzinach wieczorowo – nocnych (godz. 16 – 2) gdzie to dochodzi do spożywania alkoholu oraz zaśmiecania danego miejsca.
Podejmowane przez dzielnicowego działanie wskazane w wymienionym „Planie” będzie miało na celu zminimalizowanie zagrożeń.

Zastępca Komendanta
Komisariatu Policji
w Dąbrowie Białostockiej
kom. Adam Gawrylik


Konferencja „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”

09.01.2020

9 stycznia 2020 roku w Kolnie w województwie podlaskim rozpoczął się trzeci cykl zainicjowanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę konferencji poświęconych polskiej wsi. Koordynatorem projektu, w którym bierze udział trzynaście ministerstw oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa jest szefowa Kancelarii Prezydenta RP minister Halina Szymańska.
„Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” to cykl konferencji prezentujących działania państwa dla rozwoju polskiej wsi. Podczas spotkań poszczególne ministerstwa prezentują swoją ofertę dla obszarów wiejskich i ich mieszkańców. Jest to także okazja do wspólnej dyskusji z samorządowcami na temat lepszego rozwoju wsi.
W konferencji wziął udział również Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Artur Gajlewicz wraz z innymi samorządowcami i urzędnikami z woj. podlaskiego.


Nowe ogłoszenie

09.01.2020

Do BIP-u zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Ogłoszenie o naborze na stanowisko pracy - Referent w Referacie Finansowym.
Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.