Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości

3. runda rozgrywek seniorów III ligi w piłkę ręczną

22.11.2012

Czarni Olecko - KS Szczypiorniak Dąbrowa – 22-40. Po trzeciej rundzie Szczypiorniak zajmuje 2. miejsce w tabeli rozgrywek.


Obrady Białostockiego Obszaru Metropolitarnego

22.11.2012

21 listopada 2012 r. w Dąbrowie Białostockiej odbył się konwent prezydentów, starostów, burmistrzów i wójtów Białostockiego Obszaru Metropolitarnego. W skład BOM wchodzą: miasto Białystok, powiat białostocki i sokólski oraz gminy z powiatu białostockiego i sokólskiego. W czasie obrad poruszone zostały następujące tematy: System planowania strategicznego, a realizacja zadań publicznych w obszarze metropolitarnym (ref. Adam Poliński – Zastępca Prezydenta Miasta Białystok), Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej (ref. Agnieszka Aleksiejczuk – Dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego), Polityka śmieciowa (ref. Aneta Dorosz – Dyrektor Biura Gospodarowania Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta w Białymstoku). Obrady uświetnił występ dąbrowskiego nauczycielskiego zespołu wokalnego.
Budowa kanalizacji

20.11.2012


Trwają prace przy budowie kanalizacji w ul. Skłodowskiej (zaułek).


Budowa kanalizacji

20.11.2012


Trwają prace przy budowie kanalizacji w ul. Dworcowej.


Nowe dąbrowskie widokówki

20.11.2012


Najlepiej zachowany zabytek architektury drewnianej

20.11.2012

18 listopada 2012 r. w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu odbyło się podsumowanie Konkursu na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim w 2012 roku. W konkursie II miejsce zajął dom mieszkalny Zbigniewa Łozowskiego z Nowej Wsi.

Nowe ogłoszenie

16.11.2012

Do BIPu zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Wyjaśnienie treści SIWZ - Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Dąbrowie Białostockiej.


Nowy chodnik w ulicy wsi Mościcha

15.11.2012

Zakończony został remont chodnika wraz z renowacją rowu w ulicy wsi Mościcha w ciągu drogi wojewódzkiej nr 673 Lipsk-Sokółka. Długość wyremontowanego chodnika wyniosła 742 mb, a wartość robót to 139.245,63 zł. Wykonawcą była firma P.U.H. Kampol Barbara Szymczyk, 16-200 Dąbrowa Białostocka ul. Małyszówka Kolonia 33, natomiast inwestorem - Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.


Tytuł Samorządowy Lider Edukacji dla gminy Dąbrowa Białostocka

15.11.2012

14 listopada 2012 r. w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie odbyła się gala finałowa II edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji 2012”. Gmina Dąbrowa Białostocka, jako jedyna z województwa podlaskiego, znalazła się wśród 60 wyróżnionych gmin i powiatów z całej Polski. Organizatorem certyfikacji jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.16. kolejka rozgrywek III ligi piłki nożnej

12.11.2012

Dąb Dąbrowa Białostocka – Wissa Szczuczyn – 1:1. Po szesnastej kolejce Dąb zajmuje 15. miejsce w tabeli rozgrywek.


Dąbrowskie Stowarzyszenie Produktu Lokalnego na spotkaniu producentów z restauratorami

08.11.2012

07.11.2012 r. w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury ,,Spodki'' odbyło się spotkanie producentów lokalnych produktów z podlaskimi restauratorami i szefami kuchni. Było to możliwe w ramach wspólnego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Slow Food Youth pt:,, Żywność wysokiej jakości. Krótsza droga od producenta do konsumenta''. To już 12 ze spotkań organizowanych w całej Polsce. Jego celem jest zapoznanie podlaskich restauratorów z producentami i najlepszymi lokalnymi produktami oraz promowanie tych specjałów i ich dostępność w restauracjach. Swoją obecnością spotkanie zaszczycili: Pani Ewa Kulikowska - Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego i Pan Jan Zalewski - Dyrektor Podlaskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego. Obiecali oni utworzenie strony internetowej dla lokalnych producentów i ich produktów oraz wytyczenie szlaku produktów. O korzyściach płynących ze współpracy przekonywała również Pani Izabella Byszewska Prezes Zarządu PIPRiL i koordynator projektu Pani Zofia Winawer. Moderatorem spotkania był Pan Marcin Budynek szef kuchni hotelu ,,Warszawa'' w Augustowie i właściciel Akademii Kulinarnej, który sam korzysta z produktów lokalnych i współpracuje z producentami. Także inni restauratorzy obecni na spotkaniu byli zainteresowani ewentualną współpracą z wytwórcami. Dąbrowskie Stowarzyszenie Produktu Lokalnego zaprezentowało nasz produkt lokalny, czyli klinek dąbrowski, który wzbudził uznanie i zainteresowanie ewentualnych nabywców. Nawiązaliśmy pierwsze kontakty, które w przyszłości być może zaowocują współpracą. I tu ukłon w stronę naszych rodzimych restauratorów, aby zauważyli lokalnych producentów i ich produkty.
Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.