Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości

Złożenie prochów Bolesława Sulika

18.07.2012

17 lipca 2012 r. w Kamiennej Starej miała miejsce uroczystość złożenia do grobu prochów Bolesława Sulika, filmowca i krytyka filmowego, Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Uroczystość rozpoczęła się mszą żałobną za duszę śp. Bolesława, a następnie urna z jego prochami została złożona w grobie obok urn z prochami jego rodziców. W uroczystościach pogrzebowych obok najbliższej rodziny zmarłego wzięli udział: Jan Lityński – przedstawiciel Prezydenta RP, przedstawiciel Wojewody Podlaskiego, Barbara Bojaryn-Kazberuk Dyrektor Oddziału IPN w Białymstoku, przyjaciele z KRRiT, przyjaciele i znajomi, mieszkańcy Kamiennej Starej i Dąbrowy Białostockiej. Burmistrz Dąbrowy odczytał list od Prezydenta RP skierowany do rodziny i uczestników uroczystości pogrzebowych.

Aktywność wyznacznikiem lepszego jutra – aktywizacja społeczno – zawodowa rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu gminy Dąbrowa Białostocka

17.07.2012Mapa administracyjno-turystyczna Powiatu Sokólskiego

13.07.2012

Staraniem Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Sokółce, przy finansowym wsparciu gmin Powiatu Sokólskiego, została wydana mapa administracyjno-turystyczna Powiatu Sokólskiego. Na mapie zastały umieszczone informacje dotyczące tras rowerowych, szlaków turystycznych, zabytków i obiektów architektury, kwater agroturystycznych, pomników przyrody, wybranych imprez cyklicznych, potraw regionalnych, granic gmin.


Konsul Generalny Republiki Białoruś w Dąbrowie Białostockiej

12.07.2012

11 lipca 2012 r. w Dąbrowie Białostockiej gościł Konsul Generalny Republiki Białoruś w Białymstoku Aleksander Berebenya. Po spotkaniu w Urzędzie Miejskim, wraz z przedstawicielami Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, udał się na nieczynne przejście graniczne w Chworościanach. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele władz gminnych z Nowego Dworu i Dąbrowy Białostockiej. Uczestnicy spotkanie przedyskutowali możliwość uruchomienia polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Chworościanach. Konsul zadeklarował, ze wystąpi do władz Białorusi z wnioskiem o podjęcie decyzji o budowie nowego przejścia granicznego.


Ustalenie właściciela pojazdu

12.07.2012


Nowe ogłoszenie

11.07.2012

Do BIPu zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Konkurs ofert na realizację zadań publicznych z budżetu Gminy Dąbrowa Białostocka


Zniszczenia po burzy i gradobiciu

05.07.2012

4 lipca 2012 r. wieczorem nad gminą Dąbrowa Białostocka przeszła silna burza połączona z gradobiciem. Od nawałnicy ucierpiały uprawy polowe, budynki i drzewa. Szczególnie dotkliwie żywioł potraktował sołectwa: Grabowo, Kropiwno, Ostrowie.
Dzierżawa nieruchomości

05.07.2012

Do BIPu zostały dodane nowe ogłoszenia:
- Zarządzenie nr 22/2012.
- Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia
- Różanystok.


XIX Sesja Rady Miejskiej

27.06.2012

26 czerwca 2012 r. odbyła się XIX Sesja Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej. Na jej początku Burmistrz Tadeusz Ciszkowski i Przewodniczący Rady Miejskiej Antoni Hrynkiewicz wręczyli pięć nagród za konkurs na najlepsze prace dyplomowe poświęcone gminie Dąbrowa Białostocka (wykaz nagrodzonych tutaj). Następnie radni przyjęli sprawozdania z działalności: Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Dąbrowie Białostockiej, samorządu mieszkańców przy Osiedlu Mieszkań Komunalnych w Dąbrowie Białostockiej oraz Osiedlu Mieszkań w Różanymstoku, Zespołu Interdyscyplinarnego w zakresie działań podejmowanych w obszarze przemocy w rodzinie. W kolejnym punkcie radni udzielili absolutorium burmistrzowi Dąbrowy Białostockiej. W kolejnym punkcie zatwierdzili sprawozdanie finansowe Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Białostockiej, a także zatwierdzili zmiany w budżecie gminy na 2012 r. oraz ustalili nową stawkę (1,50 zł) opłaty za świadczenia w przedszkolach samorządowych prowadzonych przez Gminę Dąbrowa Białostocka.
Nagrody na koniec roku szkolnego

26.06.2012

25 czerwca 2012 r. z okazji zbliżającego się końca roku szkolnego Burmistrz Dąbrowy Białostockiej wręczył nagrody uczniom ZSS w Dąbrowie Białostockiej za znaczące osiągnięcia w kulturze, sporcie i nauce.
Wykaz uczniów, którzy uzyskali tytuł „Najlepszy uczeń w Gminie Dąbrowa Białostocka w roku szkolnym 2011/2012” znajduje się tutaj.

Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.