Ważne wiadomości
Najnowsze wiadomości
Pożegnanie pracowników Urzędu Miejskiego
05.03.2015
W dniu 2 marca 2015 r. swoją pracę zawodową zakończyły i przeszły na emeryturę Pani Teresa Dudało Kierownik Referatu Rolnictwa Gospodarki Gruntami i Promocji oraz Pani Danuta Kowalewska Zastępca Kierownika USC.
Z tej okazji Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Romuald Gromacki złożył serdeczne podziękowanie za długoletnią pracę w samorządzie gminnym wręczając im kwiaty i pamiątkowe grawertony. Podkreślił Profesjonalizm Pań, pełne zaangażowanie oraz sumienne i rzetelne wykonywanie powierzonych obowiązków służbowych, a także otwartość i życzliwość, które towarzyszyły im w pracy zawodowej.
Nowe ogłoszenie
05.03.2015
Do BIPu zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Uzasadnienie wyboru wariantu przebiegu drogi wojewódzkiej nr 673 w rejonie Dąbrowy Białostockiej.
Zaproszenie
03.03.2015
Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Sokółce informuje, iż w dniu 10-03-2015 (wtorek) o godzinie 10:00 w sali kina „Lotos” w Dąbrowie Białostockiej odbędzie się spotkanie informacyjno - szkoleniowe dotyczące zasad przyznawania płatności bezpośrednich w latach 2015 - 2020 oraz zasad wypełniania wniosku o przyznanie płatności na rok 2015.
Ogłoszenie
03.03.2015
Burmistrz Dąbrowy Białostockiej informuje, iż
od dnia 3 marca 2015 r.
w sali nr 10 (parter - dawna sala ślubów)
Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej
funkcjonuje sala obsługi interesanta,
w której znajduje się kasa
i tam przyjmowane są wszelkie wpłaty
z tytułu podatków i opłat.
od dnia 3 marca 2015 r.
w sali nr 10 (parter - dawna sala ślubów)
Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej
funkcjonuje sala obsługi interesanta,
w której znajduje się kasa
i tam przyjmowane są wszelkie wpłaty
z tytułu podatków i opłat.
Nowe ogłoszenie
27.02.2015
Do BIPu zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Ogłoszenie o przetargu na dzierżawę nieruchomości na okres do 3 lat położonej w Dąbrowie Białostockiej.
Uprawnieni rolnicy, którym dziki zniszczyły pola mogą składać w ARiMR wnioski o pomoc
27.02.2015
6,1 mln zł przeznaczył Rząd na pomoc dla rolników, którym w 2014 roku dziki wyrządziły szkody w uprawach. Chodzi o rolników z województwa podlaskiego, których gospodarstwa są położone na obszarach ochronnych lub obszarach objętych ograniczeniami, wyznaczonych w związku z występowaniem u dzików na tym terenie afrykańskiego pomoru świń (ASF). Obszary te zostały wymienione w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 marca 2014 r. (Dz. U. poz. 420, z późn. zm.). Wsparcie takie będzie przyznawane w formie pomocy de minimis. Oznacza to, że rolnik może otrzymać maksymalnie równowartość 15 tys. euro. Wysokość pomocy stanowić będzie równowartość szkód w uprawach rolnych wyrządzonych przez dziki, oszacowanych przez specjalny zespół, powołany przez Dyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Z tym, że wysokość pomocy będzie pomniejszona o rekompensaty otrzymane z kół łowieckich oraz o wartość wsparcia, którą rolnik otrzymał w grudniu 2014 r. - wówczas również Agencja wypłacała rolnikom z wymienionych wyżej terenów pomoc za szkody spowodowane przez dziki. W przypadku gdy wysokość pomocy w ciągu trzech ostatnich lat przekroczy 15 tys. euro, wówczas otrzyma maksymalne możliwe wsparcie czyli równowartość 15 tys. euro.
Rolnicy, z opisanych wyżej terenów, którym w 2014 roku dziki zniszczyły uprawy, mogą już składać w "swoich" biurach powiatowych wnioski o przyznanie im pomocy. Ostateczny termin na ich złożenie upływa 31 marca 2015 r.
Do 26 lutego wnioski o taką pomoc złożyło w biurach powiatowych ARiMR 51 rolników.
Załącznik do wniosku (Informacja o otrzymanej pomocy publicznej)
Do wniosku trzeba dołączyć m.in.
1) oświadczenie producenta rolnego, o tym czy uzyskał:
odszkodowanie z tytułu szkód, przyznawane na podstawie przepisów prawa łowieckiego, a jeżeli uzyskał takie odszkodowanie - również o jego wysokości,
pomoc, o której mowa w § 14f rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 stycznia 2009 r. w sprawie realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a jeżeli uzyskał taką pomoc - również o jej wysokości;
2) oświadczenie producenta rolnego, że w przypadku otrzymania pomocy z tego programu nie będzie ubiegał się o odszkodowanie przyznawane na podstawie przepisów prawa łowieckiego z tytułu wyrządzonych szkód przez dziki.
Jest to kolejna transza pomocy dla rolników z woj. podlaskiego, których uprawy w 2014 r. zostały zniszczone przez dziki. W grudniu ubiegłego roku ARiMR wypłaciła bowiem ponad 1 mln zł 440 rolnikom, którzy złożyli w Agencji wnioski o takie wsparcie.
Badania ankietowe Urzędu Statystycznego
25.02.2015
Wzorem lat ubiegłych, Urząd Statystyczny w Białymstoku przystępuje do realizacji działań promujących badania ankietowe na terenie województwa podlaskiego. Uzyskanie kompletnych danych pozwoli statystyce publicznej na opracowanie pełnych i rzetelnych informacji o warunkach życia ludności oraz o stanie rolnictwa w województwie podlaskim.
Badania ankietowe prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny są badaniami reprezentacyjnymi, a więc, są nimi objęte jedynie wylosowane gospodarstwa domowe lub rolne reprezentujące całą zbiorowość gospodarstw w Polsce. Aby wyniki tych badań były wiarygodne i w pełni zaspokajały potrzeby informacyjne odbiorców, istotne jest, aby osoby, których gospodarstwa zostały wylosowane do badań, zechciały wziąć w nich udział i udzielić rzetelnych oraz wyczerpujących informacji.
Informacja o badaniach ankietowych GUS
Terminy realizacji badań społecznych w 2015 r.
Informacje dotyczące rodziny zastępczej
20.02.2015
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce, ul. M.J. Piłsudskiego 8, zaprasza osoby, które chciałyby zawodowo zajmować się dziećmi jako rodzina zastępcza: zawodowa, w tym pogotowie rodzinne lub rodzina specjalistyczna i rodzinny dom dziecka. Chętnie spotkamy się również z osobami, które mogłyby zaopiekować się dzieckiem, nie rezygnując z wykonywanej pracy zawodowej jako rodzina zastępcza niezawodowa. Osoby zainteresowane taką formą pomocy dziecku, prosimy o przybycie do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce, (pokój nr 12 w siedzibie Starostwa Powiatowego), dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 85 711 08 43).
Informacje na temat procedur i wymagań formalnych wobec kandydatów do sprawowania zawodowej i niezawodowej pieczy zastępczej znajdą Państwo również na stronie internetowej www.sokolka-powiat.pl w zakładce PCPR.
„Aktywność wyznacznikiem lepszego jutra – aktywizacja społeczno – zawodowa rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu gminy Dąbrowa Białostocka”
20.02.2015
W pierwszym etapie działań 34 uczestnikom tegorocznego Projektu zaproponowano odbycie jednogodzinnych konsultacji indywidualnych z doradcą zawodowym w trakcie, których przeprowadzona została diagnoza indywidualnych potrzeb edukacyjnych i szkoleniowych.
4 lutego 2015 r. zostało zainicjowane kolejne działanie aktywnej integracji w ramach Projektu systemowego: „Aktywność wyznacznikiem lepszego jutra – aktywizacja społeczno – zawodowa rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu gminy Dąbrowa Białostocka” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej warsztatach „Aktywnego poszukiwania pracy” z doradcą zawodowym udział weźmie łącznie 25 osób zakwalifikowanych do udziału w edycji Projektu 2015. Z założenia program warsztatów ma wpłynąć na zwiększenie motywacji do aktywnego działania i zaufania we własne siły, zwiększenie zdolności komunikacyjnych, asertywności i pracy w zespole, a także nabycie umiejętności umożliwiających wejście na rynek pracy. Po ukończeniu warsztatów beneficjenci Projektu uzyskają certyfikaty potwierdzające ukończenie w/w działania.
W lutym br. rozpoczął się także kurs prawa jazdy kat. B zorganizowany dla 34 (w tym 21 kobiet) beneficjentów projektu. Kurs zorganizowany jest w wymiarze 60 godzin. Do połowy czerwca br. uczestnicy kursu przejdą cykl zajęć teoretycznych oraz praktycznych w tym jazdy na placu manewrowym i w ruchu miejskim.
Budżet Gminy Dąbrowa Białostocka oczami mieszkańca - wizualizacja
17.02.2015
Zapraszamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z prezentacją na temat budżetu gminy na 2015 rok. W prosty sposób tłumaczy ona strukturę budżetu Dąbrowy Białostockiej, źródła dochodów i cele, na jakie planowane są w tym roku wydatki. Wizualizacja budżetu została przygotowana przez mieszkańca Dąbrowy, Leszka Sutułę, na podstawie uchwały w sprawie budżetu Gminy Dąbrowa Białostocka na 2015 rok.
Prezentacja dostępna tutaj.
Informacja w sprawie afrykańskiego pomoru świń
17.02.2015
Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.