Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości

Trwa budowa świetlicy wiejskiej w Bagnach

30.08.2011


Deklaracja podjęta na IX Sesji Rady Miejskiej

30.08.2011

DEKLARACJA

RADY MIEJSKIEJ W DĄBROWIE BIAŁOSTOCKIEJ


w sprawie ustanowienia dnia 1 września dniem pamięci mieszkańców gminy Dąbrowa Białostocka walczących o suwerenną i niepodległą Polskę


Na podstawie § 3 ust. 2 pkt. 2 Regulaminu Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej stanowiącego załącznik Nr 5 do Statutu Gminy Dąbrowa Białostocka uchwalonego uchwałą Rady Miejskiej Nr V/34/03 z dnia 29 kwietnia 2003 r. w sprawie uchwalenia statutu Gminy Dąbrowa Białostocka (Dz. Urz. Woj. Podl. Nr 52, poz. 1101 z późna. zm.).
Radni Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej oraz Burmistrz Dąbrowy Białostockiej zgromadzeni na IX sesji Rady Miejskiej w dniu 29 sierpnia 2011 roku pragnąc w sposób szczególny uczcić mieszkańców Gminy Dąbrowa Białostocka ustanawiają dzień 1 września dniem pamięci mieszkańców gminy Dąbrowa Białostocka walczących o suwerenną i niepodległą Polskę jako wyraz wdzięczności za okazane męstwo, bohaterstwo, poświęcenie oraz za krew przelaną dla dobra całego narodu Polskiego.

Jednocześnie ustala się, że obchody dnia pamięci mieszkańców gminy Dąbrowa Białostocka walczących o suwerenną i niepodległą Polskę, będą corocznie uroczyście obchodzone przy pomniku gen. Nikodema Sulika usytuowanego przy ulicy jego imienia.


3. runda rozgrywek III ligi piłki nożnej

29.08.2011

W trzecim meczu 3. ligi piłkarskiej Dąb Dąbrowa Białostocka przegrał na wyjeździe z Warmią Grajewo 1:3. Po trzeciej rundzie Dąb spadł na 11. miejsce w tabeli rozgrywek więcej tutaj.


Odnowione krzyże przydrożne w Zwierzyńcu Wielkim

26.08.2011

22 sierpnia 2011 r. w Zwierzyńcu Wielkim miało miejsce wyświęcenie trzech odnowionych krzyży przydrożnych. Mieszkańców do odnowienia zorganizowała sołtys wsi, a środki finansowe pochodziły z funduszu sołeckiego.
Boiska wielofunkcyjne już czynne

26.08.2011

19 sierpnia 2011 r. miał miejsce ostateczny odbiór zespołu boisk wielofunkcyjnych przy ZSS w Dąbrowie Białostockiej.


Wyprostowany niebezpieczny zakręt

26.08.2011

Zakończone zostały prace związane z prostowaniem niebezpiecznego zakrętu w Podbagnach.


„Aktywność wyznacznikiem lepszego jutra – aktywizacja społeczno – zawodowa rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu gminy Dąbrowa Białostocka”

24.08.2011

W dniu 22 sierpnia 2011 roku dobiegło końca sześćdziesięcio godzinne szkolenie zawodowe pt. Organizator sprzedaży internetowej zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej w ramach projektu systemowego „Aktywność wyznacznikiem lepszego jutra – aktywizacja społeczno – zawodowa rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu gminy Dąbrowa Białostocka”. W szkoleniu współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego uczestniczyło pięć osób, które w lipcu br. odbyły przygotowawcze szkolenie z podstaw obsługi komputera. W trakcie szkolenia Uczestnicy w oparciu o poznane kryteria dokonywali wyboru platformy do e-handlu, uruchamiali sklepy internetowe. Dokonując reklamy i obróbki graficznej prezentowali asortyment uruchamianych sklepów. Tematyka szkolenia dostarczyła także Uczestnikom wiedzy w zakresie konstruowania biznes planu, prawnych aspektów sprzedaży internetowej oraz prowadzenia dokumentacji sprzedaży i rozliczeń.

W okresie wrzesień – październik br. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej przystąpi do uruchomienia dwóch ostatnich szkoleń zawodowych z zakresu aktywnej integracji przewidzianych do realizacji w 2011 roku, tj. szkolenia „Ciastkarz – cukiernik” oraz „Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym”. Uczestnikami szkoleń są osoby realizujące w ramach Projektu kontrakty socjalne.


2. runda rozgrywek III ligi piłki nożnej

24.08.2011

W drugim meczu 3. ligi piłkarskiej (grupa: podlasko-warmińsko-mazurska) w sezonie 2011/2012 Dąb Dąbrowa Białostocka wygrał z Zatoką Braniewo 4:0. Po drugiej rundzie Dąb awansował na 6. miejsce w tabeli rozgrywek więcej tutaj.


Informacja Podlaskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

24.08.2011


Informacja o zwołaniu IX sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej

23.08.2011

IX Sesja Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej odbędzie się dnia 29 sierpnia 2011 roku. Początek obrad jest zaplanowany na godzinę 10.00. Szczegółowy plan sesji jest dostępny tutaj.

Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.