Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości

Zakończona pomoc przy wypełnianiu wniosków o dopłaty rolnicze

22.05.2012

15 maja 2012 r. był ostatnim dniem, w którym rolnicy chcieli skorzystać z pomocy Urzędu Miejskiego przy wypełnianiu wniosków o płatności obszarowe dla rolników. Z pomocy skorzystało 491 rolników.


26. runda rozgrywek III ligi piłki nożnej

22.05.2012

Granica Kętrzyn - LKS Dąb Dąbrowa Białostocka – 0:0. Po dwudziestej szóstej rudzie Dąb zajmuje 3. miejsce w tabeli rozgrywek więcej tutaj.


Finał Wojewódzki IV Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

16.05.2012

15 maja 2012 r. w Zespole Szkół Samorządowych w Dąbrowie Białostockiej odbył się finał wojewódzki IV Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla gimnazjalistów z województwa podlaskiego. W eliminacjach szkolnych tego konkursu wzięło udział kilkuset gimnazjalistów. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się sześćdziesięciu z 37 gimnazjów. Po części pisemnej do etapu ustnego przeszło dziesięciu uczestników, którzy rywalizowali o ostateczne miejsce w konkursie jak również atrakcyjne nagrody ufundowane przez: Urząd Marszałkowski, Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego, Starostwo Powiatowe w Sokółce, Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej.
Wykaz Laureatów IV Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym oraz wyniki części pismenej dostępne są tutaj.


FESTIWAL MŁODZIEŻY BEZ GRANIC RÓŻANYSTOK 22-26 maja 2012

16.05.2012

Festiwal Młodzieży Bez Granic już po raz trzeci odbędzie w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym im. Św. Jana Bosko w Różanymstoku w dniach 22-26 maja 2012. Wciąż przyświeca mu idea edukacji młodzieży w niekonwencjonalny sposób. Organizatorzy chcą zaprezentować rożne aspekty kultury z całego świata, skupiając się przede wszystkim na muzyce. Po niezwykle udanych edycjach z lat poprzednich, poświęconych kulturom afrykańskim i południowoamerykańskim, w tym roku ukazane zostaną kultury Dalekiego Wschodu. Na zaproszenie odpowiedziały grupy młodzieży z Indii, zespoły z Japonii i Mongolii, ale także grupy z Litwy, Izraela i Anglii. Wszystkie egzotyczne pokazy z dalekich krajów uzupełniane będą silnym akcentem polskim. W ten sposób podkreślone zostanie znaczenie polskiej rodzimej tradycji, młodym ludziom przekazana zostanie wiedza na temat ich korzeni, a zarazem pokazana zostanie różnorodność kultur, także z dalekich zakątków świata. Jednym z głównych celów jest przede wszystkim rozwijanie wiedzy na temat kultury, a także, poprzez wspólne projekty artystyczne, integracja młodzieży Podlasia z młodymi ludźmi z całego świata.
W tym roku przygotowano szereg warsztatów, podczas których będzie można nauczyć się tańczyć m.in.: indyjskich tańców, origami i japońskiej kaligrafii, nauczyć się mongolskiego śpiewu khoomei, gry na japońskim flecie shakuhachi, sztuki breakdance, czy też przejść podstawowy kurs improwizacji teatralnej i wstępny kurs dziennikarstwa. Podczas festiwalu planowane są zajęcia z zakresu malarstwa, rzeźby oraz warsztaty teatralne. Nie zabraknie także koncertów muzyki azjatyckiej, pokazów i projekcji filmowych. Podobnie jak i w roku ubiegłym powstanie Orkiestra Bez Granic, której występ zaplanowany jest na dzień finałowy festiwalu.
Nową inicjatywą jest „Karawana Festiwalowa”, która w ramach Festiwalu ruszy po województwie podlaskim odwiedzając m.in. Dąbrowe Białostocką, Lipsk, Sokółkę, Białystok, Grabowo.( program dostępny jest tutaj)


XVII Dni Dąbrowy Białostockiej – 2012

15.05.2012

22 maja 12.00 – Aula Zespołu Szkół Samorządowych w Dąbrowie Białostockiej – otwarcie Festiwalu Młodzieży „Bez Granic” – koncert zespołów dziecięcych z różnych krajów świata
26 maja 14.00 – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej – powitanie uczestników rajdu rowerowego z Grodna
26 maja 16.00-19.00 – Stadion miejski – Festiwal Białoruski wystąpią zespoły:"Prymaki" z Michałowa, "As" i "Krynica" z Białegostoku, Trio Rodzinne z Makówki, "Art-Pronar" z Narwi i "Ciernica" z Mińska.
26 maja 18.00 – Sala widowiskowa Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Różanymstoku (tzw. Drapieżnik) – Koncert Galowy Festiwalu Młodzieży „Bez Granic”
27 maja – stadion miejski
10.00 – IV Dąbrowski Pokaz Konia
13.00 – Uroczyste otwarcie XVII Dni Dąbrowy Białostockiej
13.15 – Występy artystyczne oraz
- Wielkie Bigosowanie – darmowa porcja bigosu dla każdego
- pokazy i wystawy, m.in. przyzagrodowe siłownie wiatrowe
- konkursy
16.00 – Rozstrzygnięcie konkursów
- Kreator Roku 2012
- Największy Klinek Twarogowy
- Twarogowe Pyszności
- Strofy o Serze
16.15 – Występy artystyczne
19.00 – Koncert zespołu „Holiday”
20.00 – Koncert zespołu „Skalar”
21.30 – „Kolorowa Noc nad Dąbrową” – pokaz sztucznych ogni


Informacja MOPS

15.05.2012


W dniu 12 maja 2012 r. zostało zainicjowane kolejne działanie aktywnej integracji w ramach Projektu systemowego: „Aktywność wyznacznikiem lepszego jutra – aktywizacja społeczno – zawodowa rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu gminy Dąbrowa Białostocka” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej warsztatach z doradcą zawodowym w okresie maj – czerwiec 2012 r. udział weźmie łącznie 32 osoby zakwalifikowane do udziału w edycji Projektu 2012. Z założenia program warsztatów ma wpłynąć na zwiększenie motywacji do aktywnego działania i zaufania we własne siły, zwiększenie zdolności komunikacyjnych, asertywności i pracy w zespole, a także nabycie umiejętności umożliwiających wejście na rynek pracy. Po ukończeniu warsztatów beneficjenci Projektu uzyskają certyfikaty potwierdzające ukończenie w/w działania.


25. runda rozgrywek III ligi piłki nożnej

14.05.2012

LKS Dąb Dąbrowa Białostocka – ŁKS 1926 Łomża – 4:1. Po dwudziestej piątej rudzie Dąb awansował na 3. miejsce w tabeli rozgrywek więcej tutaj.


Zaproszenie na wykład

10.05.2012


Zjazd absolwentów LO

07.05.2012

Zjazd absolwentów z okazji 50-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej. Absolwenci z lat 1966-2002. Data zjazdu 2.06.2012 r. więcej tutaj.


24. runda rozgrywek III ligi piłki nożnej

07.05.2012

Czarni Olecko - LKS Dąb Dąbrowa Białostocka – 1:3. Po dwudziestej czwartej rudzie Dąb zajmuje 5. miejsce w tabeli rozgrywek więcej tutaj.


Informacja Podlaskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

07.05.2012
Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.