Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości

Nowe ogłoszenie

16.11.2012

Do BIPu zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Wyjaśnienie treści SIWZ - Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Dąbrowie Białostockiej.


Nowy chodnik w ulicy wsi Mościcha

15.11.2012

Zakończony został remont chodnika wraz z renowacją rowu w ulicy wsi Mościcha w ciągu drogi wojewódzkiej nr 673 Lipsk-Sokółka. Długość wyremontowanego chodnika wyniosła 742 mb, a wartość robót to 139.245,63 zł. Wykonawcą była firma P.U.H. Kampol Barbara Szymczyk, 16-200 Dąbrowa Białostocka ul. Małyszówka Kolonia 33, natomiast inwestorem - Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.


Tytuł Samorządowy Lider Edukacji dla gminy Dąbrowa Białostocka

15.11.2012

14 listopada 2012 r. w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie odbyła się gala finałowa II edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji 2012”. Gmina Dąbrowa Białostocka, jako jedyna z województwa podlaskiego, znalazła się wśród 60 wyróżnionych gmin i powiatów z całej Polski. Organizatorem certyfikacji jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.16. kolejka rozgrywek III ligi piłki nożnej

12.11.2012

Dąb Dąbrowa Białostocka – Wissa Szczuczyn – 1:1. Po szesnastej kolejce Dąb zajmuje 15. miejsce w tabeli rozgrywek.


Dąbrowskie Stowarzyszenie Produktu Lokalnego na spotkaniu producentów z restauratorami

08.11.2012

07.11.2012 r. w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury ,,Spodki'' odbyło się spotkanie producentów lokalnych produktów z podlaskimi restauratorami i szefami kuchni. Było to możliwe w ramach wspólnego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Slow Food Youth pt:,, Żywność wysokiej jakości. Krótsza droga od producenta do konsumenta''. To już 12 ze spotkań organizowanych w całej Polsce. Jego celem jest zapoznanie podlaskich restauratorów z producentami i najlepszymi lokalnymi produktami oraz promowanie tych specjałów i ich dostępność w restauracjach. Swoją obecnością spotkanie zaszczycili: Pani Ewa Kulikowska - Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego i Pan Jan Zalewski - Dyrektor Podlaskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego. Obiecali oni utworzenie strony internetowej dla lokalnych producentów i ich produktów oraz wytyczenie szlaku produktów. O korzyściach płynących ze współpracy przekonywała również Pani Izabella Byszewska Prezes Zarządu PIPRiL i koordynator projektu Pani Zofia Winawer. Moderatorem spotkania był Pan Marcin Budynek szef kuchni hotelu ,,Warszawa'' w Augustowie i właściciel Akademii Kulinarnej, który sam korzysta z produktów lokalnych i współpracuje z producentami. Także inni restauratorzy obecni na spotkaniu byli zainteresowani ewentualną współpracą z wytwórcami. Dąbrowskie Stowarzyszenie Produktu Lokalnego zaprezentowało nasz produkt lokalny, czyli klinek dąbrowski, który wzbudził uznanie i zainteresowanie ewentualnych nabywców. Nawiązaliśmy pierwsze kontakty, które w przyszłości być może zaowocują współpracą. I tu ukłon w stronę naszych rodzimych restauratorów, aby zauważyli lokalnych producentów i ich produkty.15. kolejka rozgrywek III ligi piłki nożnej

05.11.2012

Olimpia Zambrów - Dąb Dąbrowa Białostocka – 1:0. Po piętnastej kolejce Dąb zajmuje 15. miejsce w tabeli rozgrywek.


1. runda rozgrywek seniorów III ligi w piłkę ręczną

05.11.2012

KS Szczypiorniak Dąbrowa – TS MOSIR Siemiatycze – 31-28. Po pierwszej rundzie Szczypiorniak zajmuje 3. miejsce w tabeli rozgrywek.


Dwie nowe „schetynówki” na terenie naszej gminy

31.10.2012

31 października 2012 r. Podlaski Urząd Wojewódzki opublikował wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój. Na liście tej znalazły się dwie drogi z terenu naszej gminy. Zgłoszone zostały do programu pod następującymi nazwami:
1. Przebudowa drogi powiatowej nr 1247 B od drogi wojewódzkiej nr 673 – Kropiwno-Ostrowie.
2. Przebudowa nawierzchni ulicy Kołłątaja w Dąbrowie Białostockiej z budową kanalizacji deszczowej i likwidacją istniejącego przepustu. (więcej tutaj)


Podatkowa Sesja Rady Miejskiej

31.10.2012

30 października 2012 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego obradowała XXII Sesja Rady Miejskiej. Na początku obrad radni oraz obecni sołtysi zostali poinformowani przez przedstawiciela firmy recyklingowej o możliwości zbycia opakowań po środkach ochrony roślin oraz zużytego oleju silnikowego. Następnie pani mjr Maria Kalinowska z Placówki Straży Granicznej w Nowym Dworze, w imieniu Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, wręczyła Medale za Zasługi dla Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej Skarbnik Gminy Ewie Czarnieckiej oraz Sekretarzowi Gminy Leszkowi Kiejko. Kolejnym uroczystym momentem sesji było wręczenie stypendiów edukacyjnych Burmistrza Dąbrowy Białostockiej uczniom, którzy uzyskali znaczące osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, działalności artystycznej lub społecznej (wykaz tutaj). Dyskusję wśród radnych wywołała wysokość podatku rolnego. Stawka ogłoszona przez GUS wynosiła 75,86 zł za 1q żyta. Natomiast radni, na wniosek jednego z nich, większością głosów obniżyli tę stawkę do 72,00 zł/1q. Kolejne uchwały podatkowe jak również uchwały pozostałe były podejmowane jednogłośnie lub zdecydowaną większością głosów (wykaz stawek podatkowych tutaj). Radni również podzielili gminę na jednomandatowe okręgi wyborcze do wyborów samorządowych. Rozdzielony został okręg dwumandatowy, w skład którego wchodziły sołectwa od Kamiennej Nowej do Ostrowia na dwa okręgi jednomandatowe: Kamienna Nowa, Kamienna Stara, Kamienna Stara kol., Kirejewszczyzna, Miedzianowo, Nowa Wieś, Osmołowszczyzna oraz Grabowo, Kropiwno, Ostrowie, Ostrowie kol., Szuszalewo. Granice pozostałych okręgów pozostały bez zmian. Uchwała będzie obowiązywała od wyborów samorządowych, które odbędą się w roku 2014.Odwołany mecz Dębu

31.10.2012

Ze względu na warstwę śniegu zalegającego płytę boiska w dniu 26 października 2012 r. został odwołany mecz Dębu Dabrowa Białostocka z Granicą Kętrzyn.
Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.