Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości

Zwiastuny nadchodzącej wiosny zaobserwowane w dąbrowskim parku

10.03.2020

Ważne informacje na temat postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia Koronawirusem

10.03.2020
Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

10.03.2020

Do pobrania:
- Regulamin


Nowe ogłoszenie

09.03.2020

Do BIP-u zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert - integracja osób niepełnosprawnych.Projekt Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać”

06.03.2020
Burmistrz Dąbrowy Białostockiej podpisał Porozumienie o współpracy partnerskiej przy realizacji Projektu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać” pomiędzy Gminą Dąbrowa Białostocka, a Podlaskim Wojewódzkim Szkolnym Związkiem Sportowym w Białymstoku. Projekt adresowany jest do uczniów klas I -III szkół podstawowych i zakłada systematyczny udział dzieci w pozalekcyjnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Na terenie Gminy Dąbrowa Białostocka do Programu „Umiem Pływać” zakwalifikowały się 3 grupy dzieci liczących 15 osób/grupa ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej. W ramach Projektu organizowane są zajęcia na basenie w Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie w wymiarze 20 godzin lekcyjnych dla każdego uczestnika z częstotliwością 1 raz w tygodniu po dwie jednostki lekcyjne. Dzieci biorące udział w programie mają zapewnioną opiekę instruktorską i uczą się podstaw pływania. Koszt całego zadania wynosi 13 400,00 zł z czego Gmina otrzyma 8 100,00 zł dofinansowania od Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Białymstoku.
Kampania edukacyjna dedykowana koronawirusowi

04.03.2020

Link do kampanii edukacyjnej dedykowanej koronawirusowi:
https://www.gov.pl/web/koronawirus

Poster in english
Постер на русском языке


Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

03.03.2020

1 marca 2020 r. w Dąbrowie Białostockiej odbyły się obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Żołnierzy Wyklętych w kościele p.w. św. Stanisława B. M. w Dąbrowie Białostockiej. Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem Armii Krajowej przez delegacje: Przewodniczącego Rady Miejskiej Adama Wojteczko wraz z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej, Edwarda Rećko - członka Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Radnych Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej, Straży Granicznej w Nowym Dworze, Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej, Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dąbrowie Białostockiej, SP im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej, SP w Zwierzyńcu Wielkim, SP w Nierośnie, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Różanymstoku, Samorządowego Przedszkola w Dąbrowie Białostockiej, Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej, przedstawicieli Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym, I Dąbrowskiej Drużyny Harcerskiej „Gladius” oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Białostockiej.


[Zdjęcia: M-GOK w Dąbrowie Białostockiej]
Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.