Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości


Dożynki Wojewódzko - Diecezjalne 2017

05.09.2017
Informacja o składzie Miejskiej Komisji Wyborczej w Dąbrowie Białostockiej

05.09.2017
Gminny Dzień Pamięci

04.09.2017

1 września 2017 r. przy pomniku generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej uczczono Dzień Pamięci. Wieńce i kwiaty pod pomnikiem gen. Nikodema Sulika złożyły delegacje urzędów, m.in. Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Romuald Gromacki, dyrektorzy szkół, funkcjonariusze służb mundurowych, instytucje gminne oraz mieszkańcy Dąbrowy Białostockiej. Uroczystość uświetniły utwory patriotyczne w wykonaniu Szkolnej Orkiestry Dętej i zespołu Solatium.
Dni Sztuki

04.09.2017

Od czerwca na terenie Dąbrowy Białostockiej był realizowany projekt Dni Sztuki, dzięki uzyskanej dotacji w konkursie grantowym Działaj Lokalnie 2017 Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.
W ramach projektu przeprowadzono warsztaty wokalne dla młodzieży, warsztaty muzyczne i rytmiczne dla dzieci oraz warsztaty z rękodzieła. W sobotę 26 sierpnia odbyło się karaoke rodzinne, a 27 sierpnia koncert wykonawców biorących udział w warsztatach wokalnych. Dzieci były zachwycone z nagród, które uzyskały biorąc udział w konkursie plastycznym „Muzyka w oczach dziecka.” Podczas wydarzenia dodatkową atrakcją było malowanie twarzy dla dzieci.


Akcja „Z ♥ DLA NOELA”

04.09.2017

Akcja trwała 2 dni, w sobotę 26.07.2017 r. wszyscy mogli bawić się na Stadionie Miejskim z zespołem Veneto, odbył się także kiermasz zabawek. W niedzielę 27.07.2017 r. każdy mógł uczestniczyć w aukcji obrazów i bonów na usługi fryzjerskie i smakołyki. Dużym powodzeniem cieszyła się także loteria i kiermasz ciast. Odbył się charytatywny Turniej Piłki Nożnej, w której wygrała drużyna o nazwie Rekiny i Mecz Samorządowcy – Mundurowi, po zaciekłej walce wygrali samorządowcy 5 do 3. Na scenie pojawiły się zespoły z Białegostoku: tharsys i Waterside. Gdy się ściemniło przepiękny pokaz tańca z ogniem przedstawiła grupa Cyrkplozja działająca przy Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Różanymstoku. Zebrano 3,800 zł.


Nowe ogłoszenie

01.09.2017

Do BIP-u zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Ogłoszenie o zamówieniu - Rewitalizacja parków miejskich przy Pl. Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej.


Pomoc rolnikom, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi

31.08.2017

W terminie 4 - 18 września 2017 r. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa. Jest to wsparcie na operacje typu "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej", poddziałanie "Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof" finansowane z budżetu PROW 2014 - 2020. Wnioski o taką pomoc można składać w oddziałach regionalnych ARiMR, bądź za pośrednictwem biura powiatowego Agencji lub wysłać je rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną w placówce Poczty Polskiej do właściwego oddziału regionalnego (wzory dokumentów dostępne na stronie ARiMR).


Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.