Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości

Konsultacje społeczne projektu „Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”

03.10.2016

30 września 2016 r. w auli Zespołu Szkół Samorządowych w Dąbrowie Białostockiej odbyły się konsultacje społeczne projektu „Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”, na których obecny był Witold Słowik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, oraz pani poseł Bernadeta Krynicka. Wiodącą zasadą w strategii jest zrównoważony rozwój całego kraju w wymiarze gospodarczym, społecznym, środowiskowym i terytorialnym oraz założenie, że z efektów skorzystają wszyscy obywatele. Na konsultacje zostali zaproszeni samorządowcy, przedsiębiorcy, dyrektorzy placówek oświatowych i mieszkańcy. Zebrani poruszali kwestie dotyczące odnawialnych źródeł energii, szkolnictwa, strefy ekonomicznej, rolnictwa i przejścia granicznego w Chworościanach.
Mecz czwartej kolejki II ligi piłki ręcznej mężczyzn gr. III

30.09.2016

mecz czwartej kolejki (IIM3/25) II ligi piłki ręcznej mężczyzn gr. III pomiędzy zespołami KS SZCZYPIORNIAK DĄBROWA BIAŁOSTOCKA, a AZS AWF WARSZAWA odbędzie się dnia 5 października 2016 r. (ŚRODA) o godz. 19.30 w hali sportowej przy Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej ul. 1000-lecia Państwa Polskiego 24.


Nowe ogłoszenie

23.09.2016

Do BIPu zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Informacja Miejskiego Ośrodka Pomocy w Dąbrowie Białostockiej.


Informacja

23.09.2016

Burmistrz Dąbrowy Białostockiej informuję, iż dnia 30 września 2016 r. o godzinie 13:00 na auli w Zespole Szkół Samorządowych w Dąbrowie Białostockiej odbędzie się spotkanie z Panem Witoldem Słowikiem, Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju. Tematyką spotkania będzie konsultacja społeczna projektu „Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”.


Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla posiadaczy trzody chlewnej

22.09.2016

W dniu 15 września 2016 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla posiadaczy trzody chlewnej oraz osób zainteresowanych w zakresie choroby afrykańskiego pomoru świń (ASF). Spotkanie poprowadzili przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Sokółce, Powiatowego Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji w Sokółce oraz Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sokółce. Obecne na spotkaniu osoby mogły dowiedzieć się o aktualnej sytuacji rozwoju ASF na terenie Polski, a także o szczegółach programu bioasekuracji, który to ma temu przeciwdziałać. Szczególną uwagę poświęcono zagadnieniom identyfikacji i rejestracji trzody chlewnej – jednemu z najważniejszych punktów tego programu. Prowadzący odpowiadali też na pytania uczestników, a po spotkaniu rozdane zostały materiały informacyjne poświęcone omawianym kwestiom.

XXI Sesja Rady Miejskiej

21.09.2016

13 września 2016 r. Radni Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej zebrali się na XXI sesji. Na sesji przedstawiono informację z realizacji budżetu gminy za I półrocze 2016 r., sprawozdanie Burmistrza z realizacji uchwał oraz informację o sytuacji szkolnictwa na terenie gminy. Podjęto m.in. uchwały dotyczące zmian w budżecie i dofinansowania dla Powiatu na realizację zadań inwestycyjnych oraz powołano dwa organy Młodzieżową Radę Miejską oraz Radę Seniorów nadając im statuty. W obradach sesji uczestniczył Starosta Sokólski Piotr Rećko, który wyjaśnił kwestię odrzucenia złożonego wniosku o dofinansowanie drogi Domuraty – Zwierzyniec. Na wnioski i interpelacje radnych odpowiedzi udzielał Burmistrz Dąbrowy Białostockiej.

Nowe ogłoszenie

14.09.2016

Do BIPu zostało dodane nowe ogłoszenie:
- Konkurs ofert na wykonanie zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie Gminy Dąbrowa Białostocka.


Mecz drugiej kolejki II ligi piłki ręcznej mężczyzn gr. III

14.09.2016

Mecz drugiej kolejki (IIM3/12) II ligi piłki ręcznej mężczyzn gr. III pomiędzy zespołami KS SZCZYPIORNIAK DĄBROWA BIAŁOSTOCKA a BESTIOS BIAŁYSTOK odbędzie się dnia 17 września 2016 r. (sobota) o godz. 19.00 w hali sportowej przy Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej ul. 1000-lecia Państwa Polskiego 24


III Sztafeta Niepodległości

14.09.2016


Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.