Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości


Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

21.11.2020

Realizacja programu „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań”

18.11.2020

Różanystok to nasza gminna perła architektoniczna, zabytkowa i religijna. Niedawno powstała tu nowa filia biblioteczna. Obecnie Gmina Dąbrowa Białostocka rozpoczęła realizację Mieszkań Wspomaganych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, które mają powstać w ramach programu „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w którym Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Artur Gajlewicz uczestniczy od 2019 r.
W projekcie uczestniczy 5 gmin z Województwa Podlaskiego w tym Gmina Dąbrowa Białostocka. W Różanymstoku powstaną 3 mieszkania dla podopiecznych z terenu Naszej gminy. Poniżej przedstawiamy zdjęcia obrazujące obecny wygląd, oraz jak mieszkania będą wyglądały po zrealizowaniu zadania.

Burmistrz Dąbrowy Białostockiej składa serdeczne podziękowania za wsparcie całej Radzie Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej, a w szczególności Radnemu Bogdanowi Hajkowskiemu.

Wartość projektu ogółem wynosi 10 138 977,20 zł.
Dofinansowanie ze środków europejskich 8 545 129,98 zł.
Zadanie zrealizowane zostanie bez wkładu finansowego z budżetu gminy.XX Sesja Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej zwołana jako sesja nadzwyczajna

13.11.2020

W dniu 13 listopada 2020 r. odbyła się XX sesja Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej, zwołana jako sesja nadzwyczajna.

Na wstępie obrad uczczono minutą ciszy pamięć zmarłych Stanisława Fiedorczyka lekarza, społecznika i byłego Radnego Rady Miejskiej oraz Józefa Sulimę Dyrektora Wojewódzkiego Podlaskiego Zarządu Dróg.

Na sesji Radni podjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy na 2020 rok dotycząca min. zwiększenia środków na remont kina oraz uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie nieruchomości dla powiatu Sokólskiego na utworzenie placówek opiekuńczo - wychowawczych.Transmisja XX Sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej jako sesji nadzwyczajnej

13.11.2020

Transmisja XX Sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej jako sesji nadzwyczajnej dostępna jest pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=JpZHEeKm_p4Narodowe Święto Niepodległości

12.11.2020

11 listopada 2020 r. inaczej niż zwykle ale z ogromnym poczuciem patriotyzmu pamięci i modlitwy w Gminie Dąbrowa Białostocka uczczono 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

W dniach 10 i 11 listopada 2020 r. udekorowane zostały groby, miejsca pamięci i pomniki zamordowanych i poległych naszych mieszkańców i bohaterów narodowych za wolną i niepodległą Polskę. Kolorowe chryzantemy w ilości ok. 200 szt. zostały przekazane przez ARiMR w Sokółce, w ramach skupu interwencyjnego.

Uroczystości 11 listopada 2020 r. rozpoczęły się modlitwą w kościele Św. Stanisława B.M. w Dąbrowie Białostockiej, której przewodniczył Ks. Proboszcz Andrzej Horaczy. W celebracji uczestniczyli również Ks. Prałat Wacław Lewkowicz oraz Ks. Rafał Jatel. Obecni byli również Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Artur Gajlewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Wojteczko, Radni Rady Miejskiej Łukasz Owsiejko, Marek Kułak, Ryszard Hawrylik, Bogdan Gładczuk, oraz Sekretarz Gminy Leszek Kiejko. Po zakończeniu Mszy Świętej nastąpiło uroczyste posadzenie i poświęcenie dębu Katyńskiego oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci por. Stanisława Bursy. Dąb i tablica pamiątkowa to akcja ogólnopolska, której celem jest posadzenie tylu drzew dębu, ile jest ofiar Katynia. Dlatego też nasza parafia włączyła się do tej patriotycznej akcji. Następnie o godz. 12:00 z megafonów urzędu zabrzmiał hymn Polski, który zaśpiewano, łącząc się duchowo ze wszystkimi Polakami. Na zakończenie, pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego złożono wieniec w imieniu wszystkich mieszkańców oraz zapalono lampiony naszym bohaterom tj. Gen. Nikodemowi Sulikowi oraz Gen. Edwardowi Godlewskiemu.
Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Artur Gajlewicz składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyłączyli się do uroczystości za pomocą mediów społecznościowych, wychodzili na balkony oraz tym, którzy byli fizycznie i duchowo.

[Zdjęcia: M-GOK w Dąbrowie Białostockiej]Umów wizytę w urzędzie skarbowym – usługa podlaskiej KAS

10.11.2020

obraz
Wyrazy głębokiego współczucia

10.11.2020


Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.