Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości

Odbiór ulic Wierzbowej i Świerkowej w Dąbrowie Białostockiej

07.09.2017

Dnia 6 września 2017 r. w Dąbrowie Białostockiej miał miejsce odbiór końcowy robót budowlanych związanych z budową ulic Wierzbowej i Świerkowej oraz kanalizacji deszczowej w ulicach Wierzbowa, Świerkowa, Kasztanowa i Sienkiewicza. Wartość zadania 671 456,51 zł. Wykonawcą robót była firma STRABAG.Dożynki w Reszkowcach

07.09.2017

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą polową z udziałem Orkiestry „Rodzina” i ceremonią dożynkową z zespołem „Dębina”.
Na scenie przemówił Burmistrz Dąbrowy Białostockiej i Starosta Sokólski Piotr Rećko.
Główną atrakcją był Turniej Wsi. Miejscowości rywalizowały o nagrody pieniężne i puchary. Najlepszą wsią okazała się Olsza. Klasyfikacja prezentowała się następująco:
I miejsce sołectwo Olsza
II miejsce sołectwo Jasionówka ulica
III miejsce sołectwo Jasionówka kolonia
IV miejsce sołectwo Ostrowie
V miejsce sołectwo Pięciowłóki
VI miejsce sołectwo Reszkowce
VII miejsce sołectwo Grzebienie
Uczestnicy rywalizowali m.in. w takich konkurencjach jak: słomiany slalom z widłami, kartoflana gonitwa, fruwające gumiaki (zadanie polegało na rzucie gumiakiem do naczynia), rzut sołtysa (sołtysi mieli przewrócić piłką nożną pięć plastikowych butelek), toczenie beli. Każda z drużyn musiała także przedstawić część artystyczną, królowały wierszyki o wsiach i piosenki. Turniej wsi prowadził Mieczysław Sołowiej i Marian Gryżenia. Dodatkową atrakcją wydarzenia był konkurs na Najsilniejszego Uczestnika Dożynek, którym okazał się Michał Łabieniec. Pomysł na rywalizację siłaczy zrodził się na spotkaniu organizacyjnym Sołtysów. Po dekoracji sołectw na scenie zaprezentowały się zespoły: Zespół Śpiewaczy z Rakowicz, , Ad Rem , Solatium i Mirosław Lewko.
Gwiazdą wieczoru był zespół „Imperium” i „Mejk” Dzień zakończył się zabawą z zespołem „Nexx Dance”. Mimo, że pogoda czasami nie sprzyjała wszyscy świetnie się bawili. Na uwagę zasługuje także stoisko wsi Reszkowce, na którym można było znaleźć prawdziwe pyszności. Mieszkańcy udekorowali także przepięknie wieś postaciami ze słomy i bel siana.

Sponsorzy Dożynek:
HASID Anna Sidor, Leszek Budnik BUD ROL Dąbrowa Białostocka, Stanisław Reducha Market Krówka w Dąbrowie Białostockie, Alior Bank placówka w Sokółce ul. Piłsudskiego 1 Bank Spółdzielczy w Sokółce Odział w Dąbrowie Białostockiej, Placówka Poczty Polskiej w Dąbrowie Białostockiej, KrisVitamin. Dodatkowe nagrody dla sołectwa Jasionówka ufundowali: Marzena i Stanisław Harasimowicz Moda Damsko – Męska, Gospodarstwo Szkółkarskie Tomasz Kołpak. Dodatkowe nagrody dla sołectwa Olsza ufundowali: Tartak MADERA Mirosław Milkiewicz, PHU Kami Świetlicki Antoni, Stupak Krzysztof i Michał, Małgorzata i Mirosław Starczewscy. Dodatkową nagrodę dla sołectwa Ostrowie ufundowała Halina Raducha.
XVI Mistrzostwa Świata w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody „Biebrzańskie Sianokosy”

06.09.2017

Dożynki Wojewódzko - Diecezjalne 2017

05.09.2017
Informacja o składzie Miejskiej Komisji Wyborczej w Dąbrowie Białostockiej

05.09.2017
Gminny Dzień Pamięci

04.09.2017

1 września 2017 r. przy pomniku generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej uczczono Dzień Pamięci. Wieńce i kwiaty pod pomnikiem gen. Nikodema Sulika złożyły delegacje urzędów, m.in. Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Romuald Gromacki, dyrektorzy szkół, funkcjonariusze służb mundurowych, instytucje gminne oraz mieszkańcy Dąbrowy Białostockiej. Uroczystość uświetniły utwory patriotyczne w wykonaniu Szkolnej Orkiestry Dętej i zespołu Solatium.
Dni Sztuki

04.09.2017

Od czerwca na terenie Dąbrowy Białostockiej był realizowany projekt Dni Sztuki, dzięki uzyskanej dotacji w konkursie grantowym Działaj Lokalnie 2017 Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.
W ramach projektu przeprowadzono warsztaty wokalne dla młodzieży, warsztaty muzyczne i rytmiczne dla dzieci oraz warsztaty z rękodzieła. W sobotę 26 sierpnia odbyło się karaoke rodzinne, a 27 sierpnia koncert wykonawców biorących udział w warsztatach wokalnych. Dzieci były zachwycone z nagród, które uzyskały biorąc udział w konkursie plastycznym „Muzyka w oczach dziecka.” Podczas wydarzenia dodatkową atrakcją było malowanie twarzy dla dzieci.


Akcja „Z ♥ DLA NOELA”

04.09.2017

Akcja trwała 2 dni, w sobotę 26.07.2017 r. wszyscy mogli bawić się na Stadionie Miejskim z zespołem Veneto, odbył się także kiermasz zabawek. W niedzielę 27.07.2017 r. każdy mógł uczestniczyć w aukcji obrazów i bonów na usługi fryzjerskie i smakołyki. Dużym powodzeniem cieszyła się także loteria i kiermasz ciast. Odbył się charytatywny Turniej Piłki Nożnej, w której wygrała drużyna o nazwie Rekiny i Mecz Samorządowcy – Mundurowi, po zaciekłej walce wygrali samorządowcy 5 do 3. Na scenie pojawiły się zespoły z Białegostoku: tharsys i Waterside. Gdy się ściemniło przepiękny pokaz tańca z ogniem przedstawiła grupa Cyrkplozja działająca przy Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Różanymstoku. Zebrano 3,800 zł.
Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.