Ważne wiadomościNajnowsze wiadomości

Co to jest e-dowód?

08.08.2019
Regionalna Wystawa Koni oraz VIII Jarmark Dąbrowski

08.08.2019Żniwa 2019

30.07.2019

W Gminie Dąbrowa Białostocka, jak i w całym kraju rozpoczął się okres żniw. W tym roku zbiory zbóż odbywają się wcześniej niż w latach ubiegłych, głównie z powodu upałów, które wystąpiły na przełomie czerwca i lipca. Żniwa to czas wytężonej pracy i ogromnego wysiłku mieszkańców wsi. Na polach od rana do późnego wieczora pracują maszyny rolnicze.

Na okres żniw Burmistrz Dąbrowy Białostockiej życzy producentom rolnym dobrej pogody, obfitych zbiorów pomimo wystąpienia suszy, a przede wszystkim bezpiecznej i bezwypadkowej pracy.Odpust św. Anny w Kamiennej Starej

29.07.2019

28 lipca 2019 r. w miejscowości Kamienna Stara w gm. Dąbrowa Białostocka odbył się odpust parafialny. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przed Kaplicą. Po nabożeństwie wierni przybyli na uroczystość, uczestniczyli w procesji, która przeszła tuż obok drewnianego Kościoła p.w. św. Anny.
W uroczystościach uczestniczyli kapłani z niemal całego powiatu sokólskiego, mieszkańcy Kamiennej Starej i okolic, a także Burmistrz Dąbrowy Białostockiej wraz z małżonką.Laureaci podlaskiej Agroligi 2019

29.07.2019

Tegorocznym reprezentantem powiatu sokólskiego w konkursie PODLASKA AGROLIGA 2019 było gospodarstwo Państwa Anny i Piotra Majewskich. Gospodarstwo Państwa Majewskich położone jest w miejscowości Brzozowo Kolonia w gminie Dąbrowa Białostocka. Produkcja roślinna w gospodarstwie jest prowadzona na 36 ha użytków rolnych. Państwo Majewscy utrzymują 34 sztuki bydła, a roczna sprzedaż to około 14 sztuk cieląt o wadze do 300 kg. Poza hodowlą bydła w gospodarstwie prowadzona jest również hodowla koni zimnokrwistych, których stado liczy 40 sztuk.

Anna i Piotr Majewscy zostali laureatami konkursu PODLASKA AGROLIGA 2019 w kategorii „Rolnicy”.

IX sesja Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej

25.07.2019

25 lipca 2019 r. Radni Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej zebrali się na IX sesji. W porządku obrad znalazły się punkty dotyczące sprawozdania Burmistrza z działalności organu, zmiany w budżecie gminy, ustalenie opłaty za pobyt dziecka w żłobku. Rada podjęła także uchwały w sprawie odwołania ze stanowiska Skarbnika Gminy Pani Ewy Katarzyny Czarnieckiej oraz powołania nowego Skarbnika Pani Joanny Ryszkiewicz.
Transmisja IX sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej

25.07.2019

Transmisja z IX sesji Rady Miejskiej dostępna jest pod linkiem: https://youtu.be/vJZK-DVHA6Y
Starsze wiadomości są dostępne w dziale Aktualności.